Спеціальні потреби

Представниця ЄС погодиться на відновлення ядерних розмов з Іраном


Представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Катрін Ештон

За повідомленням засобів масової інформації, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Катрін Ештон погодиться на пропозицію Ірану про зустріч для проведення нарад у справі ядерної програми, але відкине пропозицію про те, щоб розмови відбулися в Туреччині.

Засоби масової інформації посилаються на неназваного дипломата, який сказав, що Ештон може формально відповісти Ірану в п’ятницю і, за всіма ознаками, запропонує, щоб розмови відбулися у Швейцарії. Дипломат сказав, що відповідь буде вислана після нарад з п’ятьма країнами, що є постійними членами Ради Безпеки ООН і Німеччиною.

Якщо зустріч відбудеться, вона буде першою за понад рік, коли іранські дипломати прибули на переговори для обміркування своєї ядерної програми.

У вівторок іранські офіційні особи передали пані Ештон пропозицію, в якій закликали до проведення розмов в Туреччині 23 листопада або 5 грудня.

Проте через кілька днів іранські офіційні особи наполягали, що на порядку денному розмов не можуть бути такі питання, як пропонований раніше обмін ядерним паливом і збагачення урану.

XS
SM
MD
LG