Спеціальні потреби

Ахмедінеджад: здійснено кібератаку на ядерний об’єкт


Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад

Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад уперше визнав, що в результаті недавньої кібератаки було пошкоджено кілька центрифуг для збагачення урану.

У понеділок Ахмедінеджад сказав, що комп’ютерний вірус, відомий як Stuxnet, в електронному устаткуванні створив тимчасові проблеми щодо незначної кількості центрифуг.

Раніше іранські офіційні особи заявили, що вірус не мав впливу на ядерну програму країни. Однак Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило, що Тегеран був змушений тимчасово припинити операцію збагачення урану.

Західні країни звинувачують Іран у тому, що він розвиває ядерну технологію для виготовлення ядерної зброї. Однак Тегеран заперечує це звинувачення.

У понеділок Державний департамент Сполучених Штатів заявив, що Вашингтон запропонував Іранові дату і місце зустрічі з провідними країнами для обміркування ядерної програми Ірану, але дотепер не отримав відповіді.

Тимчасом іранські офіційні особи звинуватили ізраїльських та американських агентів у бомбових атаках у Тегерані, в результаті яких у понеділок один видатний ядерний науковець загинув і другий був поранений.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG