Спеціальні потреби

Іран заявив, що його ядерна діяльність не підлягатиме переговорам


Кетрин Ештон і Саїд Джалілі

Голова іранської делегації на ядерних переговорах Саїд Джалілі заявив, що на черговому раунді розмов, запланованому у Туреччині, його країна не має наміру обговорювати питання її права на ядерну діяльність.

Джалілі сказав, що Іран і провідні країни світу лише погодилися провести переговори в Стамбулі на основі принципу співпраці у пошуках «спільної мови».

Таку заяву Джалілі зробив на спільній прес-конференції сьогодні після завершення дводенних розмов у Женеві з повноваженим ЄС з питань безпеки і зовнішньої політики Кетрин Ештон та представниками п’ятьох постійних членів Ради безпеки ООН і Німеччини.

Раніше, Ештон заявила, що заплановані на кінець січня переговори торкатимуться «основних занепокоєнь» міжнародної «шістки» щодо ядерних амбіцій Ірану. Вона також схарактеризували переговори у Женеві як «детальні і змістовні».

Джалілі заявив, що провідні країни світу переконалися, що проголошені ООН проти Ірану санкції не завдали шкоди його економіці. Західні країни твердять, що санкції шкодять Ірану.

XS
SM
MD
LG