Спеціальні потреби

Іран заявив, що санкції проти нього лише посилять ненависть до Заходу


Аятола Алі Хаменеї
Голова МАГАТЕ закликав Іран дозволити міжнародним спостерігачам оглянути його військовий об'єкт, щодо якого точиться тривала дискусія. Юкія Амано зробив таку заяву після того як було опубліковано супутникові знімки, які показують, що Іран зруйнував деякі будівлі на своєму військовому об'єкті. За словами Амано, міжнародна спільнота припускає, що саме на цій базі Іран проводить розробки ядерної зброї. Представник МАГАТЕ наголосив, що важливо, аби міжнародні інспектори відвідали базу перед черговим раундом переговорів у москві.

«Якщо Іран має намір виконувати свої зобов'язання і розвіяти занепокоєння світу про свої наміри і дії, то найкращий спосіб продемонструвати це – приїхати в Москву на переговори і почати серйозну роботу».
Гілларі Клінтон
Тим часом напередодні верховний лідер Ірану заявив, що США і їх союзники загострюють питання щодо ядерної програми, щоб відвернути увагу від власних проблем.

За словами аятоли Алі Хаменеї, санкції, введені західними країнами у зв'язку з ядерною програмою Ірану, не завадять Тегерану рухатися вперед, а лише посилять ненависть до Заходу серед іранського народу.

На недільній церемонії з нагоди 23-ої річниці смерті засновника Ісламської Республіки аятоли Рухолі Хомейні, верховний керівник Ірану сказав, що розмови в політичному середовищі та ЗМІ про небезпеку, яку несе ядерний Іран, безпідставні. Заходу слід боятися не ядерного Ірану, а ісламського Ірану, додав він.

У той же час в адміністрації Обами заявляють, що Тегеран може без особливих зусиль вирішити дилему, зробивши конкретні кроки, які продемонструють, що він не займається розробкою ядерної зброї.

Перебуваючи у Стокгольмі, держсекретар США Гілларі Клінтон прокоментувала виступ Хаменеї:

«Якщо Іран має намір виконувати свої зобов'язання і розвіяти занепокоєння світу про свої наміри і дії, то найкращий спосіб продемонструвати це – приїхати в Москву через кілька тижнів на переговори і почати серйозну роботу. Маючи справу з режимами у різних країнах світу, я вже давно відмежовую слова від справ».

Переговори іранської делегації з представниками Великобританії, Франції, Німеччини, Китаю, Росії і США продовжаться цього місяця у Москві. Як зазначила Клінтон, під час цих переговорів міжнародна спільнота дізнається, чи готовий Іран зробити конкретні кроки, щоб довести, що його ядерна програма має виключно мирний характер».

Проти будь-яких поступок Ірану на цих переговорах виступає Ізраїль, який погрожує використати військову силу, щоб не допустити створення Іраном ядерної зброї.

Хаменеї сказав, що Іран дасть відповідь на будь-яку агресію з боку Ізраїлю.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG