Спеціальні потреби

У Женеві Керрі і Заріф ведуть переговори в справі іранської ядерної програми


Держсекретар Джон Керрі, міністр Мохаммад Джавад Заріф, міністр Ернест Моніз і голова ядерної програми Ірану Алі Акбар Салегі

Державний секретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф мали в понеділок другу зустріч для розмов про іранську ядерну програму. Тимчасом наближається термін, до якого має бути досягнута тимчасова угода в справі обмеження ядерної програми Ірану.

До провідних дипломатів у Женеві приєднався голова іранської ядерної програми Алі Акбар Салегі та міністр енергетики США Ернест Моніз.

Члени американської та іранської делегацій ведуть наради від п’ятниці у спробі розв’язати поточні технічні суперечки, які стоять на перещкоді досягненню всеохопної угоди між Іраном та групою шести провідних країн світу.

Обидві сторони встановили термін досягнення рамкової угоди до 24 березня, а остаточної угоди до 1 липня. Остаточна угода має запевнити, що іранська ядерна програма мирного призначення. За це мають бути скасовані накладені на Іран міжнародні економічні санкції.

Керрі, який у середу мав зустріч у Лондоні з британським міністром закордонних справ , заявив, що група країн, яка включає Сполучені Штати, Великобританію, Китай, Францію, Росію і Німеччину, займають спільне становища в справі Ірану.

XS
SM
MD
LG