Спеціальні потреби

Продовжено термін для досягнення угоди щодо іранської ядерної програми


Федеріка Моґеріні: ядерні переговори продовжуватимуться

Вівторок – останній день, до якого представники Ірану і шести провідних країн світу на переговорах у Відні мали досягти всеохопну угоду щодо іранської ядерної програми. Проте далі неврегульованими залишається кілька питань, у зв’язку з чим переговорний процес продовжуватиметься ще кілька днів.

Дипломати та експерти з Ірану і групи країн, до яких входять Сполучені Штати, Великобританія, Франція, Китай, Німеччина і Росія – зустрілися протягом дводенної сесії, яка розпочалася в понеділок ввечері і продовжувалась до вівторка вранці.

Вони завершили день інтенсивних переговорів про скорочення іранської ядерної програми в заміну на пом’якшення економічних санкцій.

Цей раунд переговорів, який є продовженням рамкової угоди, що її досягнуто у квітні, мав закінчитися минулого тижня, але був продовжений на кілька днів. Тепер представники обох сторін дали зрозуміти, що їм потрібно більше часу.

Сполучені Штати вже заявили, що термін дії тимчасової угоди з Іраном продовжили до 10 липня, а міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав у вівторок, що ще треба узгодити вісім питань. Одним із них є ембарго на поставки зброї Іранові.

Все-таки, якщо угода буде досягнута до четверга, тоді Конгрес США матиме 30 днів для її вивчення і голосування, чи скасувати певні санкції. Після четверга період для вивчення угоди продовжиться до 60 днів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG