Спеціальні потреби

Іран звільнив чотирьох в’язнів з подвійним американсько-іранським громадянством


Джейсон Резаян

Іран повідомив в суботу про звільнення чотирьох в’язнів з подвійним американсько-іранським громадянством у рамках обміну ув’язненими. Іранські ЗМІ повідомляють, що серед звільнених – кореспондент Washington Post Джейсон Резаян.

Громадський прокурор Тегерана Аббас Джафарі заявив, що «звільнення відбувається відповідно до рішення Верховної національної Ради безпеки».

Резаян, шеф тегеранського бюро газети, володіє подвійним американсько-іранським громадянством. Він перебував в ув’язненні більше 500 днів, і торік на закритому суді був визнаний винним у шпигунстві.

Як вважається, Тегеран утримує ще трьох американських ув’язнених, включаючи Аміра Гекматі, колишнього американського морського піхотинця, заарештованого під час відвідин родини в Тегерані в 2011 році, і Саїда Абедіна, християнського пастора, заарештованого в столиці Ірану в 2012 році при таких же обставинах.

Колишній агент ФБР Роберт Левінсон утримується з 2007 року, проте поки не ясно, чи знаходиться він у числі звільнених в суботу. Іран наполягає, що в момент арешту Левінсон працював за контрактом в фірмі, пов’язаній з американським ЦРУ.

Дивіться також: Ось що американські «ополченці» розповіли про свої вимоги

Ось що американські "ополченці" розповіли про свої вимоги. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

XS
SM
MD
LG