Спеціальні потреби

МАГАТЕ підтвердило, що Іран збільшив рівень збагачення урану


Ядерне підприємство поблизу іранського міста Арак, фото зроблене 15 січня 2011 року

Міжнародне агентство з атомної енергії в своєму звіті для країн-учасниць підтвердило, що Іран почав збагачення урану до рівня, що не спостерігався з моменту початку дії міжнародної ядерної угоди від 2015 року, що в обмін на відмову Тегерана від ядерних планів знімала із країни відповідні санкції Заходу.

Її було підписано між Іраном та постійними членами Ради Безпеки ООН — США, Великою Британією, Росією, Францією і Китаєм, а також Німеччиною та Європейським Союзом.

"Як повідомив сьогодні генеральний директор МАГАТЕ, організація підтвердила, що балон, що містить 137,2 кг урану (збагаченого) до 4,1 відсотка, був підключений до лінії подачі, і почалося виробництво UF6 (гексафториду урану) зі збагаченням до 20 відсотків", - написав у Twitter представник Ірану в МАГАТЕ Казем Гарібабаді.

Іран нещодавно збільшив збагачення до 4,5 відсотків, що вище дозволених угодою 3,67 відсотків, і заявив, що планує вийти на рівень 20 відсотків, якого було досягнуто до укладення Іранської міжнародної ядерної угоди.

У заяві МАГАТЕ, розісланій країнам-учасницям у понеділок, йдеться: "Сьогодні Іран почав подачу урану, вже збагаченого до 4,1 відсотка за ізотопом уран-235, в шість каскадів центрифуг на заводі зі збагачення палива в Фордо для подальшого збагачення до 20 відсотків".

Державні медіа Ірану також повідомили, що збагачення почалось у понеділок на підприємстві Фордо, що знаходиться під землею.

Підвищення відсотка збагачення урану піднімають питання про ймовірне розроблення ядерної зброї, що вимагає 90 відсотків збагачення. Офіційний Тегеран упродовж років заперечував ці плани, наголошуючи на мирному призначення розробок. Цей новий крок експерти розцінюють як тиск на європейські країни, що підписали угоду, щоб ті послабили санкції.

США вийшли із Іранської ядерної угоди у 2018 році й запровадили санкції проти ключового для країни нафтового сектору. Новообраний президент США Джо Байден раніше заявляв, що планує повернути Сполучені Штати до угоди, якщо Тегеран виконуватиме її вимоги.

Також у понеділок Іран визнав захоплення нафтового танкера під прапором Південної Кореї в Ормузькій протоці. Цей інцидент стався на тлі збільшення напруги в регіоні в дні річниці американського удару безпілотниками, в результаті якого в Багдаді загинув генерал-майор Вартових революції Ірану Касем Солеймані.

Дивіться також: Голлівуд привітав родини полеглих військових США. Відео

Голлівуд привітав родини полеглих військових США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG