Спеціальні потреби

Глава МАГАТЕ: Домовленість з Іраном майже готова до підписання


Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано висловив сподівання щодо підписання домовленості з Іраном вже у найближчому майбутньому.

Проте виступаючи у вівторок у Відні, Амано визнав, що залишаються певні питання, які необхідно буде ще вирішити. Гендиректор МАГАТЕ повернувся з Тегерана, де він зустрівся з керівником іранської делегації на міжнародних переговорах з ядерної програми Ірану Саїдом Джалілі і главою іранської організації з атомної енергії Ферейдуном Аббасі-Давані.

Це перша поїздка Амано до Ірану після вступу на посаду генерального директора МАГАТЕ у 2009-му році. Як гадається, на порядку денному переговорів стояло питання суперечки Тегерана з ООН щодо відвідування міжнародними інспекторами низки іранських об’єктів, які, як підозрюють західні лідери, використовуються у прихованій програмі розробки ядерної зброї.

Візит Амано відбувся напередодні запланованого на середу в Багдаді чергового раунду переговорів між Іраном і представниками п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН та Німеччини у справі ядерної програми Тегерана.
XS
SM
MD
LG