Спеціальні потреби

Блінкен пояснив, що саме зробить Іран ще небезпечіншим


Якщо Іран матиме ядерну зброю, або здатність оперативно її створити, він буде ще небезпечнішим ніж зараз. Про це держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у п'ятницю. За словами Блінкена, якби Іран мав ядерну зброю, або здатність її створити, то країна поводилася би ще більш безкарно щодо підтримки тероризму, дестабілізації регіону та поширення озброєнь.

Блінкен наголосив, що національним інтересом США є вирішення ядерної проблеми щодо Ірану за допомогою "ядерної угоди". При цьому державний секретар США заявив, що відсутність тимчасової угоди про моніторинг ядерної діяльності Ірану може змусити Сполучені Штати відмовитися від спроб приєднання до «ядерної угоди».

«Це як і раніше викликає серйозну заклопотаність, - сказав Блінкен на прес-конференції в Парижі, - (Інформація щодо нашої) стурбованості була доведена до відома Ірану, і це питання необхідно вирішити».

Міжнародна агенція з атомної енергії заявила, що тримісячна тимчасова угода про моніторинг ядерної діяльності Ірану, укладена 21-го лютого, закінчилася в четвер. У травні її було продовжено ще на один місяць. Агентство заявило, що веде переговори з Тегераном про повторне продовження угоди.

Блінкен, який відвідує Париж в рамках свого європейського турне, визнав, що США можуть у кінцевому підсумку відмовитися від входження в угоду, якщо на переговорах у Відні не буде досягнуто прогресу.

Раніше представники уряду Ірану заявили, що США погодились зянит усі санкції із нафтової та корабельної галузі Ірану, у Вашингтоні заявили про передчасність будь-яких заяв, до укладення угоди.

Прагнення адміністрації Байдена повернутись до "ядерної угоди" з Іраном гостро критикують у Республіканській партії США. Так сенатор-республіканець Тед Круз заявляв, що у планах уряду США "зняти санкції з іранського терористичного режиму та його лідерів, і завалити їх сотнями мільярдів доларів". Він також заявляв, що США не отримають жодних поступок з боку офіційного Тегерану.

Дивіться також: Час-Тайм. Борщ-дипломатія.Презентація української кухні у столиці США

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG