Спеціальні потреби

Кількість жертв атаки на церкву в Багдаді збільшилась до 57-ох


Кількість жертв атаки на церкву в Багдаді збільшилась до 57-ох

Іракські офіційні особи повідомили, що кількість смертельних жертв у результаті атаки на католицьку церкву в Багдаді збільшилася до щонайменше 57 осіб. Відповідальність за атаку взяло на себе пов’язане з аль-Кайдою угруповання Ісламська держава Ірак. Іракські посадовці заявили, що міжконфесійне насильство має на меті усунути християн з країни.

У понеділок папа Бенедикт осудив атаку, називаючи її «жорстокою», і відновив заклики до міжнародних зусиль для відновлення миру в регіоні. Також прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі та міністр з питань прав людини осудили напад на церкву як атаку на всіх християн.

В неділю іракські сили провели штурм церкви Матері Божої Спасіння в багдадському районі Карада. Це сталося через кілька годин після того, як екстремісти вдерлися до святині і взяли заручниками понад 100 людей.

Невідомо, скільки людей вбили екстремісти і скільки загинуло в результаті спроби звільнити заручників. Серед загиблих є щонайменше 30 віруючих і кілька службовців іракських сил безпеки, а також два священики. Ті, що вижили, сказали, що екстремісти ввійшли до церкви і почали стріляти в молільників.

Поліція каже, що застрелено від п’ятьох до сімох екстремістів і що вісьмох заарештовано. Член іракського парламенту – християнин – сказав у понеділок репортерам, що деякі присутні в церкві особи загинули в результаті «відсутності професіоналізму та поспіху» під час операції звільнення заручників. Американські військові сили надали повітряну підтримку в ході рятувальної операції.

Угруповання Ісламська держава Ірак вимагала звільнення своїх товаришів з в’язниць в Іраку та Єгипті.

XS
SM
MD
LG