Спеціальні потреби

Іракський парламент припинив роботу після захоплення демонстрантами


Демонстранти на чолі з проповідником Муктадою ас-Садром залишаються в Зеленій зоні, де розташовані іноземні посольства і урядові будівлі

Столиця Іраку, Багдад, в неділю опинилася на межі політичного хаосу. У місті оголошено надзвичайний стан, демонстранти займають деякі райони, законодавці втекли, а військові приведені в стан підвищеної готовності.

До ранку неділі демонстранти на чолі з шиїтським проповідником Муктадою ас-Садром продовжували займати вулиці перед спорожнілим парламентом і збиратися на площі Святкування, розташованій в Зеленій зоні.

Після того як в суботу демонстранти увірвалися в парламент, законодавці розбіглися. Близько 60 парламентаріїв, в основному від партій меншин курдів і сунітів, покинули столицю і попрямували в міста Ербіль і Сулейманія, розташовані в автономному курдському регіоні на півночі країни.

«Це було небезпечно для всіх нас», - заявив «Голосу Америки» один представник парламенту. Говорячи на умовах анонімності через побоювання помсти, він додав, що деякі законодавці були побиті. За його словами, тисячі демонстрантів у неділю, як і раніше, знаходяться в так званій Міжнародній зоні поруч з важливими урядовими будівлями.

У докризовий час у цей район, де розташовано багато іноземних посольств і представництво ООН, могли потрапити тільки люди, які мають спеціальні перепустки.

«Це небезпечно, - сказав представник парламенту. - Демонстранти можуть в будь-який момент напасти на будь-яке посольство, на будь-який інститут влади або будь-якого перехожого».

Захоплення парламенту стало кульмінацією політичного протистояння і посилення нестабільності, що тривали кілька тижнів. При цьому кілька днів тому в Багдаді побував віце-президент США Джозеф Байден. Прес-секретар Білого дому Джош Ернест заявив, що візит є хорошим індикатором підтримки Сполученими Штатами зусиль прем'єр-міністра Іраку Гайдера Абаді щодо об'єднання Іраку і протистояння «Ісламській державі». Але Байдену не вдалося запобігти розвитку політичної кризи.

Садр вимагає сформування нового уряду, що складається з технократів. Прем'єру Абаді, який також обіцяв провести реформи, не вдалося домогтися реальних змін. У неділю Абаді побував в розгромленій будівлі парламенту і закликав міністра внутрішніх справ Мохаммеда Салема аль-Габбана залучити нападників до відповідальності.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG