Спеціальні потреби

Актуально

Уперше з часу виборів відбулася сесія іракського парламенту

У понеділок – уперше з часу невирішених виборів, що відбулися в березі – зібрався на сесію новий парламент Іраку.

В умовах посилених заходів безпеки іракські законодавці склали присягу. Тоді виконуючий обов’язки спікера Фуад Массум відстрочив сесію, кажучи, що спікера і президента парламенту буде обрано в пізнішому часі.

Призначення на посади є частиною переговорів, які стримують створення нового іракського уряду, що, на думку деяких іракських законодавців, може тривати кілька місяців.

Два головні суперники – прем’єр-міністр Нурі аль-Малікі і колишній прем’єр-міністр Аяд Алляві – мали в суботу переговори в Багдаді. За словами радника аль-Малікі сесія парламенту «відкрила двері» додатковому діалогу між обома лідерами.

В результаті парламентських виборів, що відбулися сьомого березня, жодна політична група не отримала досить голосів, щоб сформувати уряд. Переважно сунітський альянс Іракія, що підтримує Алляві, здобув у парламенті на два місця більше, ніж шиїтська коаліція аль-Малікі.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проектів «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG