Спеціальні потреби

Іран постачає зброю іракським екстремістам


Нарада в Білому домі

Міністр оборони США Леон Панетта сказав, що в США дуже стурбовані тим, що Іран постачає зброю в Ірак. Про це він заявив напередодні своєї зустрічі з іракськими лідерами, на якій обговорить план перебування американських військ в їх країні.

Під час зустрічі з групою американських солдатів у Багдаді пан Панетта сказав, що США не можуть дозволити, щоб повстанці й далі нарощували своє озброєння.

В США звинувачують Іран в тому, що, збільшуючи поставки зброї, Іран надає підтримку шиїтським бойовикам. Саме нею було вбито більшість з 15 американських військових, які загинули в Іраку в червні. Це найбільші втрати, яких зазнав американський контингент в Іраку за останні два роки.

Під час своєї поїздки Панетта зустрінеться з іракськими лідерами та представниками преси, щоб вирішити, чи портібно американському контингенту залишатися в країні довше, ніж до кінця цього року, як це планувалося раніше. Він також закличе лідерів об’єднати зусилля, щоб ефективніше боротися з шиїтськимим бойовиками.

Згідно з домовленістю із 2008 року між урядами США та Іраку, 46.000 американських солдатів повинні повернутися з Іраку до 31 грудня 2011 року. Втім постало питання, чи зможе Ірак підтримувати стабільність в країні після виводу звідти американських військових.

Президент Іраку Джалал Талабані сказав, що протягом наступних двох тижнів керівники політичних партій вирішать, чи потрібно просити США продовжити перебування американських військовослужбовціх в країні після 2011 року.

XS
SM
MD
LG