Актуально
- Голос Америки
Толерантність американців до ісламу - дослідження
Американці відзначили дев’яту річницю події, яка назавжди змінила устрій їх життя. 11 вересня 2001 року терористи-самогубці здійснили серію терористичних актів, жертвами яких стало майже три тисячі людей в Нью-Йорку, біля Вашингтона та у Пенсильванії. У Нью-Йорку терористи зруйнували символ американської фінансової могутності – хмарочоси Світового торговельного центру.
Цього року, в американському суспільстві розгорнулась гостра суперечка навколо планів побудувати ісламський центр за два квартали від місця зруйнованих веж близнюків. Навколо цього питання виникла дискусія щодо толерантності американців до ісламу.
Як встановили на власному досвіді два молодих мусульманина, загалом, країна ставиться позитивно до їх релігії. За 30 днів хлопці відвідали 30 мусульманських громад у 30 штатах країни.
Аман Алі зростав у провінційному американському містечку у штаті Огайо. Він говорить:
«Я не просто був єдиним мусульманином – я був єдиним представником національної меншини. Мені доводилось не лише пояснювати, що таке мусульманин, а й ще, що я не афроамериканець».
Басам Тарік виростав у пакистанській громаді в штаті Техас з відчуттям, що застряг поміж двох світів.
«Ти і не звідсіля, і не звідтіля. Ти начебто застряг по середині», – каже Басам Тарік.
Доля звела цих двох молодих людей у Нью-Йорку, місті яке опинилося у центрі загальнонаціональної суперечки навколо планів побудувати мусульманський центр неподалік зруйнованих терористами веж близнюків.
Суперечка також викликала дискусію щодо релігійної толерантності в країні та привела цих хлопців до мечеті на околицях Чикаго.
Авто-подорож під час Рамадану, для Алі та Таріка
розширення їх проекту, за яким вони відвідали 30 мечетей в минулого року в самому Нью-Йорку. Тепер це було, як говорить Тарік: «30 днів, 30 штатів, 30 мечетей».
Хлопці прагнуть змінити негативний імідж, який надбали мусульмани після терактів 11 вересня. Аман Алі каже:
«Що викликає у мене розчарування, так це те, що після 11 вересня про мусульман говорять, коли мова йде про расову дискримінацію чи безпеку в аеропортах. А зараз – у зв’язку з протестами проти будівництва центру. Це все важливі питання, але це не ті речі, які нас характеризують».
На своїй веб-сторінці www.30mosques.com Алі та Тарік протягом подорожі розповідали про мусульманські громади, які вони відвідали проїхавши 18 тисяч кілометрів.
Вони кажуть, що на власні очі переконалися наскільки мусульмани вписалися в американське життя і не побачили негативного ставлення до своєї релігії.
«Ми не зустріли жодної громади, у якої були б проблеми з сусідами. Насправді, ми побачили протилежне», – говорить Басам Тарік.
«Люди в інших країнах, мають враження, що тут мусульман пригнічують. Я не хочу применшувати випадки нападів, спричинених ненавистю, але це не характеризує наше життя тут», – каже Алі Аман.
Авто подорож країною, дозволила хлопцям остаточно визначитися, де їх батьківщина.
«Подорожуючи мусульманською Америкою і побачивши наскільки люди толерантно ставляться як до мусульман, так і не до мусульман, я відчуваю, що знаходжусь вдома», – каже Басам Тарік.
Відвідавши 30 штатів, Алі та Тарік закінчили свою подорож в Нью-Йорку, в останній день місяця Рамадан, який цього року припав на 11 вересня.
Всі новини дня
Британська розвідка підтверджує часткову заміну «вагнерівців» на армійських дестантників

Командування РФ перекидає до Бахмута сили повітряно-десантних військ («ВДВ») на заміну «вагнерівцям», що зробить російську оборону «в цілому менш гнучкою в реагуванні на оперативні виклики», кажуть у британській розвідці.
«ВДВ сильно деградувала в порівнянні зі своїм «елітним» статусом до вторгнення. Проте, російські командири, ймовірно, намагалися зберегти деякі з цих все ще відносно боєздатних підрозділів як вільний резерв», – йдеться в повідомленні.
За інформацією розвідки Британії, зараз російське командування перекидає на Бахмутський напрямок частини 76-ї і 106-ї дивізій і двох додаткових окремих бригад «ВДВ», які утримувати місто після відходу найманців «Групи Вагнера».
Раніше в коментарі «Українській правді» командувач Сухопутних військ Олександр Сирський назвав ситуацію на Бахмутському напрямку «тимчасовим затишшям». Однак він додав, що було б хибним враження, що російські війська нібито відмовилися від наступу в цьому районі.
Очільник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин 25 травня заявив про початок виведення «вагнерівців» із Бахмута. У Міноборони України підтвердили, що у передмісті ці підрозділи вже заміняють на службовців збройних сил РФ, але у самому місті «вагнерівці» все ще є.
За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, українські військові продовжують контролювати околиці Бахмута на південно-західній частині і «фактично вхід в місто».
- Голос Америки
Зеленський: Україна готоваа до контрнаступу, але він дорого коштуватиме країні – інтерв'ю Wall Street Journal

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова розпочати довгоочікуваний контрнаступ, але додав, що він може виявитися тривалим і повернення всіх українських територій дорого коштуватиме країні.
В інтерв’ю газеті Wall Street Journal, яке було записано в Одесі, Зеленський сказав: «Ми твердо віримо, що нам це вдасться».
Він додав, що не знає, скільки часу може тривати контрнаступ, і сказав, що не може дати прогноз про те, як він відбуватиметься.
«Якщо чесно, це може піти різними шляхами, абсолютно різними. Але ми збираємося це зробити, і ми готові», – сказав він Wall Street Journal.
У годинній розмові з газетоою Зеленський сказав, що має побоювання, що вибори в США наступного року можуть привести до влади менш сприятливу адміністрацію, і закликав НАТО запропонувати Києву чіткий шлях до членства України.
Зеленський визнав перевагу Росії в повітрі на передовій і сказав, що через відсутність захисту від російської авіації, в контрнаступі «загине велика кількість солдатів».
Говорячи про зброю, яку досі потребує його країна, він сказав, що Україні терміново потрібні додаткові системи протиракетної оборони Patriot виробництва США для захисту громадян від повітряних бомбардувань і для захисту військ на передовій.
Wall Street Journal зазначає, що заяви Зеленського відображають його бажання знайти баланс між натиском, щоб отримати те, що йому потрібно, щоб не втратити незалежність України і внутрішню політичну підтримку, і водночас не відштовхуючи союзників і не підривати їхню підтримку, яка обчислюється у десятках мільярдів доларів.
Як повідомляв Голос Америки, координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив у п’ятницю в Білому домі, що Сполучені Штати, союзники і партнери зробили усе можливе, щоб допомогти Україні підготуватися до контрнаступу.
За його словами, йшлося не тільки про системи протиповітряної оборони, бронетехніку та артилерію, але і про боєприпаси і тренування військових.
Кірбі нагадав про нещодавно оголошений новий пакет безпекової допомоги від Міноборони США вартістю до 300 мільйонів доларів.
У 39-й пакет безпекової допомоги, з серпня 2021 року, входять системи ППО Avenger, додаткові боєприпаси для систем ППО Patriot та HIMARS, а також зенітні системи Stinger, засоби протитанкової боротьби та боєприпаси, включаючи десятки мільйонів боєприпасів до стрілецької зброї.
Минулого тижня Голос Америки повідомив про те, що за словами міністра оборони США Ллойда Остіна, країни групи «Рамштайн» пообіцяли Україні посилити її наземні системи протиповітряної оборони та заповнити інші прогалини у зброї та військових можливостях після запиту українського міністра оборони.
Прем'єр Польщі Моравецький виступив за "відносно швидкий" вступ України до НАТО

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькі заявив про необхідність надати Україні гарантії безпеки НАТО та пришвидшити вступ України до альянсу.
“Польща виступає за відносно швидкий вступ України до НАТО. Але ми розуміємо, що не всі країни-члени НАТО погоджуються з цим. Ось чому ми хотіли б обговорити це, як запропонувати надійний, життєздатний і вартий довіри Шлях України до НАТО. Але перш ніж це станеться, Україні потрібно отримати певні гарантії безпеки, тому що Україна бореться не лише за власний суверенітет і територіальну цілісність, а й за стабільність усієї Європи та мир у всій Європі”, - заявив глава польського уряду під час свого візиту до Канади у п'ятницю, 2 червня.
Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Канади, на пресконференції зі своїм польським колегою, повідомив, що питання допомоги Україні було головним на порядку денному його зустрічі з прем'єр-міністром Польщі.
Трюдо підсумував допомогу канадських та польських сил у навчанні українських військових.
"Канада та Польща працюють разом в навчанні військових ЗСУ. Військові Збройних сил Канади зараз перебувають у Польщі, де навчають українців в рамках програми Operation Unifier, навчальної місії Канади, яка з 2015 року підготувала понад 36 000 українців. Польща є також там, де канадські військові навчали українців керувати танками Leopard 2. На початку цього року ми направили Збройні сили Канади для підтримки Програми підвищення кваліфікації медичних навичок для особового складу українських Збройних сил під керівництвом Польщі. І лише минулого тижня ми розгорнули більше тренерів канадських збройних сил у рамках нового раунду військової підтримки України”, - сказав Джастін Трюдо.
З усіх членів НАТО Польща має найбільший кордон з Україною. За даними опитувань Ipsos, 82% поляків вважають, що країни НАТО та Європейського Союзу повинні підтримувати Україну, допоки вона не переможе.
У квітні Голос Америки повідомляв про новий пакет військової допомоги Україні з боку Канади та канадські санкції щодо Росії та Білорусі.
США запобігли першому в історії дефолту. Як це вплине на допомогу Україні? Відео
США запобігли першому в історії дефолту. Домовленість, яка передбачає обмеження бюджетних видатків, не вплине на оборонні витрати США, зокрема на допомогу Україні. Сенат США планує розглянути додатковий законопроект з видатків, зокрема, щодо збільшення оборонної допомоги Україні.
Держсекретар Блінкен у Фінляндії виголосив промову про стратегічну поразку Росії і безпечне майбутнє України. Відео
Україна має не просто вижити, а й процвітати. А шлях до миру буде прокладений не лише через витривалу військову силу, але й силу її економіки і демократії. З такими заявами виступив сьогодні у Гельсінкі держсекретар США Ентоні Блінкен.
Форум