Спеціальні потреби

Ізраїльські сили перехоплюють флотилію з допомогою сектору Газа – реакція у світі


Ізраїльські військово-морські сили здійснили атаку на шість суден з пропалестинськими активістами, які здійснювали місію допомоги населенню сектора Газа. Ізраїльські командос убили щонайменше 10 пасажирів суден.

Ізраїльські сили перехопили флотилію протягом ночі, висалилися на судна з вертольотів і відкрили вогонь по щонайменше одному судні. Активісти кажуть, що поранення отримало щонайменше 30 людей.

Командування ізраїльських сил заявило,що командос відкрили вогонь після того, як активісти заатакували солдатів ножами, камінням, металевими трубами і почали стріляти зі зброї. Сутичка поширилась після того, як демонстранти захопили зброю від одного із солдатів. Кілька солдатів також отримали поранення.

Заступник міністра закордонних справ Ізраїлю Денні Аялон звинуватив організаторів флотилії у «насильницьких» намірах. Однак організатори Руху за вільну Газу кажуть, що вони лише намагалися звернути увагу на трирічну блокаду сектора Газа.

Палестинський президент Махмуд Аббас осудив ізраїльську операцію, називаючи її «масовим убивством». Міністерство закордонних справ Туреччини назвало рейд неприйнятним і попередило Ізраїль, що йому загрожуватимуть наслідки.

Лідери усього світу також висловили обурення з приводу смертельного в наслідках перехоплення флотилії допомоги, яка прямувала до сектора Газа.

Високопоставлена представниця ООН з питань прав людини заявила, що вона приголомшена з приводу насильства проти пропалестинської місії, тоді як Європейський Союз закликав Ізраїль до проведення вичерпного слідства. Представниця з питань закордонної політики Кетрін Аштон також висунула вимогу «негайного» і «безумовного» відкриття доступу до сектора Газа, який заблокований Ізраїлем від 2007 року.

Голова Ліги арабських держав Амр Мусса осудив ізраїльську операцію проти пропалестинсикх активістів як «злочин» і закликав до екстрених нарад її 22 країн-членів. А президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад – багаторічний критик Ізраїлю – охарактеризував ізраїльський рейд як «нелюдський».

У Туреччині сотні демонстрантів протестували в Стамбулі, вигукуючи гасла з осудом Ізраїлю. В столиці Туреччини Анкарі демонстранти атакували ізраїльське консульство, але доступ заблокувала поліція. Міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що рейд, можливо, спричинив наслідки у відносинах з Ізраїлем, яких не можна буде виправити. Саме турецьке судно очолювало флотилію суден з допомогою населенню сектора Газа.

XS
SM
MD
LG