Спеціальні потреби

Ізраїль стурбований масовим напливом іммігрантів з Африки


Приплив нелегальних іммігрантів з Африки був головним питанням на порядку денному чергової щотижневої наради кабінету міністрів в Єрусалимі.
Прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху застеріг, що іммігранти «загрожують структурі ізраїльського суспільства, його національній ідентичності і безпеці країни».

Це питання стало головною темою жвавих дискусій по всій країні після цілої серії скоєних іммігрантами насильницьких злочинів, жертвами яких стали ізраїльтяни. Жителі південної частини Тель-Авіва та інших районів, де проживає багато бідних вихідців з африканських країн, вимагають від уряду вжити негайних заходів.
«Все це жахливо, - каже молода жінка кореспонденту ізраїльського телебачення, - Я вже боюся вийти на вулицю ввечері, а мої батьки близькі до істерики».
У 2005 році в Ізраїль через Синайський півострів незаконно потрапили близько 60 000 африканців. Хоча деякі з них є біженцями з постраждалих від збройних конфліктів Судану і Еритреї, абсолютну більшість, за даними ізраїльського уряду, складають економічні іммігранти, які приїхали до Ізраїлю в пошуках роботи.
Деякі групи правозахисників стверджують, що влада зобов'язана приймати африканців, оскільки сам Ізраїль був заснований як притулок для євреїв, що рятувалися від Голокосту. Проте прем'єр-міністр Нетаньяху не згоден з ними.
Він попередив, що якщо приплив іммігрантів не буде зупинений, «ці 60 000 перетворяться в 600 тисяч».
Влада Ізраїлю будують стіну на кордоні з Єгиптом, щоб не допустити африканців в країну, а також створюють центри тимчасового утримання для тих, хто вже потрапив до країни. Ізраїлю сьогодні загрожує зростання чисельності палестинського населення, так що багато хто стурбований тим, що масовий наплив африканців стане ще однією загрозою для єврейської держави.
XS
SM
MD
LG