Спеціальні потреби

Актуально

Джордж Мітчелл ще раз зустрінеться з учасниками мирних переговорів

Спеціальний посланник США на Близькому Сході Джордж Мітчелл.

Зустріч спеціального посланника США на Близькому Сході Джорджа Мітчелла з палестинським президентом Махмудом Аббасом закінчилася без досягнення поступу щодо ключового питання у близькосхідному мирному процесі – будівництва єврейських поселень на Західному Березі.

Після закінчення розмов Джордж Мітчелл сказав, що учасники переговорів будуть намагатись знайти «спільну площину», а голова палестинської делегації Саїб Ерекат повідомив, що американський посланник із близькосхідних питань матиме ще одну зустріч з ізраїльськими лідерами, а відтак знову з палестинським президентом Махмудом Аббасом.

Раніше посланник США зустрівся з прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу. Ізраїльський високопосадовець заявив, що уряд його країни є відданий зусиллям досягнення з палестинцями домовленості, що передбачала б безпеку для Ізраїлю та підтримку інших важливих для нього інтересів.

Палестинці кажуть, що питання подальшої розбудови ізраїльських поселень на окупованому Західному Березі є ключовим фактором для продовження прямих мирних переговорів на Близькому Сході за їхньою участю.

Мораторій на будівництво ізраїльських поселень вигасає у неділю 3 жовтня.

Тимчасом ізраїльські інформаційні агентства повідомляють,що президент США Барак Обама запропонував Ізраїлю ряд поступок, якщо вони погодяться продовжити мораторій на будівництво ізральських поселень на Західному Березі ще на два місяці.

Американський посланник Джордж Мітчелл заявив, що нові мирні переговори за посередництвом США - це «дорога з багатьма перешкодами», але їх це не відстрашує.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG