Спеціальні потреби

Обама і Нетаньягу не дійшли згоди у питанні ізраїльських кордонів


Праворуч: Президент США під час зустрічі з ізраїльським прем’єром

У п’ятницю президент Барак Обама зустрівся із прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу. Лідери обох країн обговорили зміни, які відбуваються в арабському світі і те, який вплив вони матимуть на інтереси та безпеку Ізраїлю. Барак Обама ще раз наголосив, що його адміністрація підтримує демократичні перетворення у регіоні. Втім, зазначив, що США занепокоєнні ситуацією в Ірані, який, розвиваючи свою ядерну програму, може становити потенційну загрозу не лише Ізраїлю, але й цілому світу.

Втім, головним питання, щодо якого сторони не досягли остаточного порозуміння, залишається проблема ізраїльсько-палестинського кордону. Напередодні Барак Обама заявив, що корон між Ізраїлем і Палестинською автономією має пролягати по лінії, яка розділяла території до Шестиденної війни 1967-го року.

Прем’єр-мініст Нетаньягу категорично не погоджується з такою пропозицією, кажучи, що це позбавить Ізраїль можливості захищати свої території. За словами Нетаньягу, якщо Ізраїль виведе війська з територій, які було захоплено під час Шестиденної війни, то єврейські поселення, збудовані на Західному березі, залишаться за межами держави Ізраїль.

Також Нетаньягу зазначив, що Ізраїль не вестиме переговорів з Палестинською автономією, якщо палестинський уряд буде продовжувати співпрацю з екстремістським угрупованням Гамас, яке не визнає існування Ізраїлю.

Обидва лідери висловили сподівання, що, за посередництва США, сторонам вдасться розпочати новий етап у мирних близькосхідних переговорах.

Відео - найголовніше

"Станція має бути деокупована", – Сергій Кислиця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00
XS
SM
MD
LG