Спеціальні потреби

США осуджують напад ізраїльських сил на флотилію


Рада Безпеки ООН незабаром розпочне екстрене засідання, на якому збирається обговорити військово-морський удар Ізраїлю по флотилії, яка везла допомогу у Сектор Гази. Дії ізраїльтян засудили і Сполучені Штати. Білий Дім заявив, що намагається наразі з’ясувати причини виникнення конфлікту. На вівторок у президента США була запланована зустріч з прем’єр-міністром Ізраїлю, яку зі згоди обох сторін перенесено на невизначений термін.

Щонайменше дев’ятеро осіб загинули і ще кілька десятків отримали поранення, коли ізраїльські спецпідрозділи почали штурм кораблів. Очолювана турецьким кораблем флотилія на момент нападу перебувала у міжнародних водах. Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу висловив жаль з приводу загибелі людей, утім, дії ізраїльських солдатів він назвав самозахистом. Речник ізраїльського уряду у свою чергу додав, що активісти мали при собі зброю і були готові атакувати командос.

Тим часом представники «вільного руху Гази», які і організували надходження допомоги, описали операцію як напад на цивільних людей, кажучи, що активісти не мали насильницьких намірів.

Актом «державного тероризму» назвав дії ізраїльських командос і прем’єр-міністр Туреччини. Ця країна вже відкликала з Ізраїлю свого посла і скасувала проведення трьох запланованих разом з Ізраїлем військових навчань.

XS
SM
MD
LG