Спеціальні потреби

Італійські сири – “Made in Russia”


У Росії навчились робити "майже італійський сир" - через санкції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

У Росії навчились робити "майже італійський сир" - через санкції. Відео

Російський уряд планує продовжити торговельне ембарго ще на півроку у відповідь на збереження санкцій ЄС проти Москви. Відповідне доручення дав прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв. Однак і нині на полицях московських крамниць можна знайти європейські продукти. Деякі італійські підприємці, аби обійти ембарго, переносять виробництво делікатесних сирів до Росії. А самі росіяни намагаються заробити на забороні – копіюючи європейські сири на підмосковних фермах.

Власник маленької крамниці італійських делікатесів у Москві Джуліо Цомпі побудував на продуктовому ембарго свою рекламну кампанію.

Маркетологи розробили специфічну технологію розпізнавання поліцейських погонів і зняли про це ролик. Щойно до банера із рекламою забороненої продукції підходить правоохоронець – сири змінюються на матрьошки.

Російське торговельне ембарго стосується нового імпорту, і не поширюється на старі запаси. Джуліо встиг завезти до Москви велику партію товару якраз перед запровадженням заборони.

«Це був лише перший ефект, було досить важко фінансово, бо ми виготовляємо велику частину цих продуктів», - розповів Джуліо.

Заразом він започаткував новий проект, який дозволяє цілковито уникнути обмежень на імпорт.

«Після запровадження ембарго, хоч ми почали навіть раніше, ми збільшили кількість продуктів, виготовлених італійцями у Росії. Ми навіть створили невеличкий логотип, на якому це написано. І почали робити тут сири і м’ясо», - каже підприємець.

Доля імпорту безлактозної європейської продукції на російський ринок лишається туманною. А поза тим крамниця Дона Джуліо майже повна.

«Парміджано Реджано і Грана Падано – безлактозні сири, яких так бракує у маленькій крамниці, як моя, поступово починають імпортувати. Тож у нас є фактично усі базові продукти…от лише салямі бракує».

Цомпі каже, що російські виробники італійського сиру, які намагаються відгризти частину внутрішнього ринку, так і не можуть досягнути правильного смаку.

З Цомпі не погоджується росіянин Даніїл Соколов, який запросив європейського виробника приїхати до нього на ферму і спробувати його сир.

«Потім сказав би - те, чи не те», - заявив він .

Соколов – менеджер компанії «Коза ностра». Гра слів – і ім’я сумнозвісної італійсько-американської мафії перетворюється на бренд сиру, виготовленого із молока кози.

Чоловік каже, що попит на їхні сири шалений, і бізнес вперше за 5 років приносить прибутки.

«Якщо санкції подовжать – а ми хочемо, аби їх подовжили років ще на 10, щоби ринок закрили і розвивали внутрішнє виробництво – на нас це дуже гарно вплине».

Якщо ж заборону скасують, каже Соколов, російська «коза ностра» не зможе конкурувати із дешевшими продуктами, які імпортують із Європи.

Водночас італійські ресторани у Росії дедалі більше покладаються на місцевих виробників, аби піци і пасти стало на всіх.

XS
SM
MD
LG