Спеціальні потреби

ЗМІ повідомляють, що Італія планує надати Україні систему ППО SAMP/T. Експерти очікують подібних дій від Франції, Іспанії, Греції


Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні ймовірно оголосить новий пакет допомоги Україні наступного місяця. Filippo MONTEFORTE/AFP
Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні ймовірно оголосить новий пакет допомоги Україні наступного місяця. Filippo MONTEFORTE/AFP

Італія планує оголосити новий пакет військової допомоги Україні, який включатиме систему протиповітряної оборони SAMP/T, інформує британський телеканал Sky News із посиланням на італійське видання La Repubblica.

Журналісти стверджують, що прем'єр-міністерка країни Джорджія Мелоні може офіційно оголосити про це на саміті G7, який відбудеться в італійській Апулії наступного місяця.

Передбачається, що в пакет також увійдуть зенітно-ракетні комплекси Stinger і ракети великої дальності Storm Shadow. Це стане дев'ятим траншем військової допомоги Україні з боку Італії.

Як повідомляв Голос Америки, президент України Володимир Зеленський заявив, що російські бомбардування вже знищили майже всі теплові електростанції України, вони становлять загрозу для атомних електростанцій і зупинити це можна тільки силою ППО – конкретними системами Patriot, IRIS-T, SAMP/T, NASAMS.

“Вони потрібні в Україні просто зараз. Вони потрібні, щоб Путін був позбавлений звички покладатися на терористичні методи, і це, зокрема, і ваша безпекова потреба”, – заявив Зеленський.

Тим часом Ніко Ланге, дослідник Центру аналізу європейської політики СЕРА в інтерв'ю журналістці Голосу Америки Юлії Ярмоленко заявив, що Франція, Італія, Іспанія “мусять зробити набагато більше” для допомоги Україні.

“Чому Іспанія сидить на сотнях танків і системах ППО? Проти кого вони хочуть це використати? Якщо Росії дозволять просуватися в напрямку Іспанії – то ми матимемо справу із зовсім іншими проблемами”, – каже Ланге.

Час-Time. Розвідка США: війна навряд чи закінчиться найближчим часом
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:42 0:00

Експерт також додав, що європейські країни повинні об'єднати зусилля для підтримки України.

“Є країни, як от Польща та Швеція, які використовують Patriot, але розташовані дуже близько до північного та східного флангу Європи. Не у них треба просити Patriot. Німеччина, яка погодилася поставити ще одну батарею Patriot, можливо, могла б поставити дві. Але усі погляди – на Іспанію та Грецію, які повинні приєднатися до зусиль”, – каже експерт.

За інформацією Reuters, успіх засобів протиракетної оборони в Ізраїлі та Україні спонукатиме збройні сили в усьому світі інвестувати кошти у дорогі системи та посилить гонку ракетних озброєнь.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG