Спеціальні потреби

В Італії розпочато формування тимчасового нового уряду


Колишній прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі

Італія почала формувати новий уряд на чолі з економістом Маріо Монті, який змінив на посаді прем’єр-міністра Сильвіо Берлусконі. Останній в суботу подав у відставку після шквалу критики на його адресу за невдалі спроби врегулювати боргову кризу країни, яка останнім часом дедалі поглиблювалася.

Президент Італії Джоржіо Наполітано протягом останньої доби провів серію зустрічей з провідними італійськими політиками, на яких обговорив ім’я потенційного прем’єра, що тимчасово очолив би уряд до проведення нових виборів, запланованих на 2013 рік. Найбільш компромісною виявилася фігура економіста і колишнього комісара Європейського Союзу Маріо Монті, кандидатура якого влаштувала не лише лідерів основних опозиційних партій, але й також деяких членів правлячої правоцентристської партії Сильвіо Берлусконі.

Маріо Монті до цього часу ніколи не займав в Італії урядових крісел і не є представником жодної з партій. Втім, на прохання журналістів прокоментувати свою нову посаду, Монті відмовився будь-що розповідати на цю тему.

Тим часом фінансові ринки позитивно відреагували на потенційне призначення Монті прем’єром і продемонстрували тенденцію до зростання.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG