Спеціальні потреби

Іващенка посадили; Авакова в Римі звільнили з-під варти


Ще один соратник Тимошенко за ґратами. Ще один урядовець став жертвою статті 364 КК «зловживання владою чи службовим становищем», на застарілість якої незмінно скаржиться у розмовах з європейськими лідерами український президент.

Валерій Іващенко, колишній виконувач обов’язків міністра оборони в уряді Тимошенко, засуджений до 5 років позбавлення волі. Вирок виніс у четвер суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк. Тюремний строк Іващенко отримав за свій урядовий автограф під планом санації Феодосійського судномеханічного заводу, яким передбачалася реалізація державного майна у вигляді складу, бомбосховища і трьох причалів.

Державне звинувачення залишилось задоволене вироком. Іващенко, який через тяжкий стан здоров’я був доставлений в суд на ношах і слухав рішення сидячи, вважає його несправедливим. «Вирок незаконний і несправедливий. І я не сумніваюся, що його рано чи пізно буде скасовано – якщо не українськими судами, то Європейським судом з прав людини», – сказав екс-урядовець журналістам.

«Замовною» назвав справу Іващенка його адвокат Борис Нечипоренко. Як він підкреслив, у діях підзахисного нема жодного складу злочину, оскільки до реалізації держмайна Феодосійського заводу Іващенко стосунку не мав. Адвокат звернув також увагу на те, що суд не потрудився скласти текст вироку, взявши його з висновку обвинувачів. Захисник заявив, що оскаржить рішення в Апеляційному суді.

Валерій Іващенко засуджений несправедливо і має бути негайно звільнений. Про це заявила партія «Батьківщина». Як сказано в оприлюдненій заяві, «чесну, порядну людину, справжнього офіцера засудили за абсолютно штучними звинуваченнями». Соратники Тимошенко також зауважують: для нищення політичних опонентів влада знову скористалася кримінальною статтею, яку не раз обіцяла змінити.

«Чинна українська влада продовжує відверто ігнорувати рекомендації та резолюції європейців, які чітко вказали на політичний характер переслідування Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка», – мовиться в заяві. Як застерігають бютівці, вироки, які виносяться опозиціонерам, свідчать про те, що з наближенням виборів маховик репресій набиратиме обертів.

Вироки опозиціонерам та екс-урядовцям справді стають в Україні буденною справою. Лише минулого тижня до трьох років тюрми, за тією ж сумнозвісною статтею «про перевищення влади», засуджений екс-міністр екології з уряду Тимошенко Георгій Філіпчук. А нині хмари збираються над правою рукою екс-прем’єрки, її заступником по партії Олександром Турчиновим. Днями Генпрокуратура почала розслідування про буцімто незаконне виділення Турчиновим, за часів його керівництва СБУ, квартири журналісту. Прес-конференцію під назвою «Турчинов має піти слідом за Луценком» скликали у четвер офіцери міліцейських спецпідрозділів. Ветерани спецназу звернулися до президента з проханням притягти соратника Тимошенко до відповідальності.

Скидається на те, що влада недвозначно натякає опозиціонерам: у них є тільки дві опції до вибору – або тюрма, або втеча за кордон. Слідом за екс-міністром економіки з уряду Тимошенко Богданом Данилишиним, який уже отримав політичний притулок у Чехії, та його колишнім заступником Михайлом Поживановим, що оселився в Австрії, врятуватися від вітчизняного «вибіркового правосуддя» має шанси екс-губернатор Харківщини бютівець Арсен Аваков.

Італійський суд звільнив Авакова з-під варти. Про це повідомив у четвер з трибуни Верховної ради лідер фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Кожем’якін. Згодом на брифінгу Кожем’якін розповів, що суддя у Римі посміхнулась, коли почула, що Авакова переслідують на батьківщині за статтею 365, а прокурор визнав, що цю статтю в Україні використовують для політичних переслідувань.

Натомість Генпрокуратура України уточнила: Арсен Аваков в Італії звільнений з-під варти, але поміщений під домашній арешт. Розгляд питання про його екстрадицію в Україну продовжується, – стверджують в ГПУ.

А тим часом уповноважений федерального уряду Німеччини з прав людини Маркус Льонінг зустрівся у четвер із сім’ями українських політв’язнів. Про це повідомляє офіційний сайт Юлії Тимошенко. У зустрічі брали участь, зокрема, донька Юлії Тимошенко Євгенія, родичі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та екс-міністра оборони Валерія Іващенка. Як повідомляє сайт лідерки опозиції, німецький гість «висловив своє обурення через порушення прав людини та переслідування опозиції в Україні». Маркус Льонінг також пообіцяв передати інформацію, отриману під час візиту в Україну, федеральному канцлеру Німеччини Анґелі Меркель.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG