Спеціальні потреби

Кот д’Івуару знову загрожує громадянська війна


Патруль сил ООН в Кот д’Івуарі

Провідний політик у Кот д’Івуарі заявив, що світ повинен застосувати силу для усунення від влади дотеперішнього лідера Лорана Ґбагбо. Головний союзник суперника Ґбагбо – президентського кандидата Алласана Уаттара – Ґійом Соро сказав у середу французькій телевізійній мережі, що міжнародні санкції не приносять результатів. За його словами, застосування сили – це єдина розв’язка, і закликав Раду Безпеки ООН, Європейський Союз і африканські країни обміркувати можливість вдатися до сили.

Дотеперішній лідер Кот д’Івуару Лоран Ґбагбо і далі твердить що він вийшов переможцем на спірних президентських виборах, які відбулися в листопаді, незважаючи на те, що міжнародна громадськість визнала переможцем його суперника Алласана Уаттара.

Тимчасом Франція закликала всіх своїх громадян залишити Кот д’Івуар після того, як генеральний секретар ООН Бан Гі Мун заявив, що країна опинилася перед «справжнім ризиком» відновлення в ній громадянської війни.

У Кот д’Івуарі проживає приблизно 15 тисяч французів, і представник французького уряду сказав у середу, що країна просить тих людей, які можуть це зробити, щоб вони тимчасово залишили країну.

У середу Світовий банк заморозив фінансування Кот д’Івуару. Голова СБ Роберт Зеллік повідомив про це рішення після розмов з президентом Франції Ніколя Саркозі в Парижі.

Це рішення чинить тиск на Ґбагбо, щоб він передав владу своєму супернику Уаттара.

XS
SM
MD
LG