Спеціальні потреби

Як роблять бізнес на "несправжніх новинах"


Кіберзлочинці перетворили "несправжні новини" на прибуткову бізнес-модель, повідомляє AFP.

Ціна на такі послуги стартує від 10 доларів, виявило дослідження фірми Digital Shadows, яка займається питаннями безпеки в Інтернеті.

Існує ціла індустрія, яка надає послуги з метою створення оманливих сайтів в Інтернеті, фальшивих відгуків та "ботів" для соціальних медіа – автоматизованих акаунтів, створених для просування або критики якихось товарів чи комерційних послуг.

Один з методів – створення фальшивих чи "пародійних" Інтернет-сайтів, які мають вигляд сайтів справжніх новинних організацій. Створити "клона" справжнього новинного сайту можна просто помінявши єдину літеру в Інтернет-адресі. Дослідники виявили 2 800 "працюючих пародійних" сайтів.

Деякі злочинці, використовуючи методи російських пропагандистів, змінюють зміст справжніх документів і організовують їх "витоки" в рамках кампанії з дезінформації, йдеться в звіті.

"Чим ширше розповсюджується дезінформація, тим більші шанси того, що вона заволодіє громадською уявою і досягне цілі – дискредитації опонента, поширення ворожнечі або отримання прибутку", - йдеться в звіті.

Використання цих інструментів в політичних кампаніях все більше непокоїть, такі ж методи можуть використовуватись для отримання прибутку.

"Сама наявність інструментів означає, що бар’єри для входу є нижчими ніж будь-коли", - повідомив Рик Голланд, віце-президент Digital Shadows.

"Це розповсюджується поза геополітичними та фінансовими інтересами і впливатиме на бізнес та споживачів", - додав Голланд.

Торговельні установи також є ціллю нападів. Наприклад, один із сервісів пропонує "оптимізацію" рейтингів, відгуків, голосувань в Amazon і продає просування за ціною від 5 доларів за неперевірений відгук до 500 доларів за місячну підтримку.

Багато цих послуг рекламуються в "темній мережі", де користувачів важко відслідкувати, повідомляє Голланд. Однак, деякі інструменти рекламуються відкрито як маркетингові інструменти.

Дезінформація існує вже давно, але, "що змінилось в цифровому світі це швидкість, із якою ці технології ширяться світом", - каже дослідник.

Дивіться також: Перший візит в Україну помічника держсекретаря США Весса Мітчелла

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG