Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Японія хоче придбати спірні острови у Східно-Китайському морі

  • Голос Америки

Уряд Японії погодився купити архіпелаг островів у Східно-Китайському морі, які опнилися в центрі територіальної суперечки з Китаєм.

Японські засоби масової інформації повідомили в середу, що центральний уряд заплатить японським приватним власникам землі 26 мільйонів доларів за три головні острови архіпелагу, який японці називають Сенкаку, а китайці – Дяою.

Переважно безлюдні острови перебувають під контролем Японії, але на них висувають претензії КНР і Тайвань. Як вважається, в районі островів є багаті ресурси нафти, і вони є в центрі багаторічної суперечки між Китаєм і Японією.

Представниця Міністерства закордонних справ Китаю Хун Лей назвала продаж островів, про який повідомлено, «незаконним і недійсним», додаючи, що Пекін вдасться до «всіх необхідних заходів для захисту свого національного суверенітету».

Генеральний секретар кабінету міністрів Японії Осаму Фудзімура не підтвердив повідомлення, що Токіо досягло згоди з японською родиною, яка є власником островів, але додав, що розмови в цій справі продовжуються.
XS
SM
MD
LG