Спеціальні потреби

У Японії заохочують споживачів відкривати гаманці


Японія може першою знайти вирішення проблеми, яка загрожує також Європі, США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Японія може першою знайти вирішення проблеми, яка загрожує також Європі, США. Відео

Японці стараються витрачати якомога менше грошей, через страх, що економічна ситуація в країні може погіршитися.

Серед тем цьогорічного дводенного саміту «Великої сімки», який проходить у Японії, - політика регулювання доходів та витрат держав.

Ця тема є особливо актуальною в час, коли світова економіка намагається набрати обертів. А сама Японія, що є третьою за величиною економікою в світі, на власному досвіді пересвідчується в тому, наскільки важко вивести господарство країни, що занепадає, на хвилю росту.

За останні роки економіка Японії значно скоротилася, незважаючи на спроби уряду країни врегулювати ситуацію.

Як країна зі швидко старіючим населенням, багаторічною дефляцією та відсутністю економічного зростання, Японія, з колись зразкової держави, стала для учасників «Великої сімки», об’єктом співчуття.

Старший економіст дослідницького інституту Fujitsu Мартін Шульц вказує на те, що ринок загалом скорочується.

«Надзвичайно складно його змусити знову запрацювати. Це вимагає серйозних структурних змін, а вони потребують часу.

Азійський керівник американської компанії Seikowave Шайн Фукусіґе каже, що Японія – перша велика країна, яка бореться з подібними проблемами.

«Це означає, що ми, ймовірно, також будемо першими, хто знайде шляхи виходу з цієї ситуації», - зазначив він.

Змінити ситуацію в країні намагається її прем’єр-міністр Сіндзо Абе. Для цього він запроваджує бюджетне стимулювання, м'якшу монетарну політику й структурні реформи, але поки що ці заходи не принесли відчутних результатів.

Зусилля Абе спонукати японців більше витрачати, провалилися, адже люди не впевнені у майбутньому
Манабу Ґото

Найбільш відчутним провалом Сіндзо Абе, каже Такудзі Окубо, стали структурні реформи. Адже протягом останніх років він не запровадив жодних реформ, які можна було б назвати структурними, - заявив керівник компанії Japan Macro Advisors.

Не дивлячись на зусилля уряду Японії сколихнути економіку, японці стараються витрачати якомога менше грошей, через страх, що ситуація в країні може погіршитися.

«Зусилля Абе спонукати японців більше витрачати, провалилися, адже люди не впевнені у майбутньому. Уряду потрібно придумати щось нове, - каже Манабу Ґото, власник невеликого сімейного бізнесу в Токіо.

Щоб змінити ситуацію економісти пропонують нестандартні підходи – наприклад, щоби заохотити японців витрачати гроші – вони пропонують вводити негативні процентні ставки в банках, через які, власники депозитів не лише не будуть отримувати з них гроші, а ще й платитимуть за те, щоб зберігати гроші. Противники таких рішень кажуть – у них більше психологічного тиску, ніж реальної економіки.

За останні 20 років економічні основи, інфраструктура та політика уряду – не так вже й змінилися. Хоча час цього і вимагав
Вільям Сайто

За словами економічного радника Вільяма Сайто, справа у тому чи впевнені люди.

«І тут ми повинні визнати, що за останні 20 років економічні основи, інфраструктура та політика уряду – не так вже й змінилися. Хоча час цього і вимагав. Як результат це призвело до того, що люди втартили впевненість у завтрашньому дні», - відзначив Сайто.

Після саміту «Великої сімки» увага світових економістів буде звернена на Центральний банк Японії. Його керівники все ще розраховують, що запроваджені ними реформи спрацюють. Проте, якщо економічна ситуація в країні не покращиться, схоже їм доведеться піти й на більш радикальні кроки.

Дивіться також: «Місія МВФ не дуже задоволена тим, що побачила в Києві» – Андерс Аслунд

Заява МВФ по Україні "означає, що Фонд не впевнений у новому уряді" - економіст Аслунд
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

XS
SM
MD
LG