Спеціальні потреби

Японське місто Наторі стало жертвою сили природи


Коли в Японії через 9 днів після руйнівного цунамі з-під руїн у Наторі визволили двох живих людей, багато японців отримали надію, що і їх близькі можуть бути живі. Втім частіше родини отримують неприємні новини.

В храмі Тозен-жі в місті Наторі розбиті гранітні надгробки розкидано по землі. Храм – одна з небагатьох будівель в місті, що встояли після цунамі. Юкіхіро Сога стоїть серед понівечених надгробків. Він прийшов зібрати прах своїх батьків:

«Треба лише просіяти землю. Фрагменти кісток значно легші ніж каміння».

Така праця може здаватись дуже похмурою, втім для Юкіхіро - це обов’язок перед батьками:

«Сили людини ніщо порівняно з природою. Треба жити в гармонії з нею. Цунамі завдало такої шкоди, що я навіть не відчуваю злості. Я просто щасливий, що моя родина пережила це. Ми починаємо все спочатку і добре, що ми маємо таку можливість. Я маю намір жити тут, разом з природою. Тут моє коріння і мої батьки».

Як і Юкіхіро Сога, тисячі людей, що живуть вздовж узбережжя відчули на собі повну силу природи і мають починати життя з початку.

Стрілки на годиннику на вцілілій стіні зруйнованого будинку завмерли на цифрах 2:47 – це мить, коли вдарило цунамі. Місто Наторі відчуло всю його потужність. Всі хто не встиг втекти від удару хвилі не мали шансів на порятунок.

За оцінками поліції, у префектурі Міягі, яка найбільше постраждала від цунамі, загинуло щонайменше 15 тисяч людей.

На набережній річки Наторі, неподалік від місця де кілька днів тому знайшли двох живих людей, лежить тіло підлітка, безіменний труп, який незабаром відвезуть до переповненого моргу.

На руїнах храму, Масахіро Кано питає себе, чи має зруйноване місто шанс на відновлення:

«Чи зможуть люди тут жити? Чи вони цього захочуть? Думаю, краще всім поїхати звідси. Це дуже і дуже складно».

Руїни міста розчищають з типовою японською ретельністю, починаються відновлювальні роботи. Але навіть якщо такі міста як Наторі будуть відновлені, не відомо чи захочуть люди знову жити в місті настільки вразливому перед силами природи.


Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG