Спеціальні потреби

Викид радіації на японській АЕС сягнув берегів США


Японська АЕС «Фукусіма-1»

Радіаційні хвилі із пошкодженої японської атомної електростанції сягнули берегів США. Підвищений рівень радіації було зафіксовано у Каліфорнії. За повідомленнями дипломатичних джерел, моніторингові станції ООН виявили радіаційні хвилі, які рухаються у напрямку США із Тихого океану. Поки що рівень радіації не шкідливий для здоров'я людей.

Прем'єр-міністр Японії у п'ятницю назвав ядерну кризу на пошкодженій АЕС «Фукусіма-1» «дуже серйозною», в той час як японський уряд підвищив рівень небезпеки катастрофи з четвертого до п’ятого рівня за семибальною міжнародною шкалою. П’ятий рівень небезпеки у 1979-му році було присвоєно під час аварії АЕС у Пенсільванії.

Через ризик радіаційного зараження вже евакуювали понад 200 тисяч людей, які жили в радіусі 20 кілометрів від пошкодженої АЕС. Багатьом евакуйованим, які перебувають у тимчасових притулках, не вистачає продуктів харчування, води та інших засобів. Для тих, хто ще залишається у зоні радіусом 30 кілометрів від АЕС, японська влада радить не виходити із приміщення і не відчиняти вікон.

Голова МАГАТЕ дасть свою оцінку ядерної кризи у Японії у понеділок на надзвичайному засіданні Ради ООН.

США та інші іноземні уряди також запропонували літаки для громадян, які хочуть покинути Японію.

XS
SM
MD
LG