Спеціальні потреби

Захід очікує швидкого створення антикорупційного суду – Гельсінська комісія США


Найважливіший наступний крок України в боротьбі з корупцією – створення і введення в дію антикорупційного суду, - заявив головний автор нового звіту Гельсінської комісії про корупцію в Україні Пол Массаро в ексклюзивному інтерв’ю журналісту Української служби «Голосу Америки» Оксані Бедратенко.

МВФ, США та ЄС спостерігають за остаточним створенням функціонуючої антикорупційної системи, - зазначає дослідник.

Першу частину інтерв'ю читайте тут.

"Маємо Національне антикорупційне бюро (НАБУ), яке може розслідувати діяльність таких осіб. Маємо САП – Спеціальну антикорупційну прокуратуру - яка може переслідувати злочинців, однак немає кінцевої ланки – суду, який би виносив рішення", - переконаний Массаро.

Це не означає, що ми маємо надсилати всіх маршем у кайданках. Це мусить бути процес на основі верховенства права
Пол Массаро

Остаточно можна буде говорити, що антикорупційна система в Україні працює лише після того, як її ефективність оцінять міжнародними експертами, - переконаний дослідник.

"Антикорупційна структура вже продемонструвала, що вона – потужна, незалежна і може добре працювати. Стосовно суду – ми хотіли б бачити рішення на основі доказів, на основі верховенства права, що б підтвердили незалежні експерти і які приводять до вироків на основі верховенства права. Це не означає, що ми маємо надсилати всіх маршем у кайданках. Це мусить бути процес на основі верховенства права, коли міжнародні експерти скажуть: "Так! Це - верховенство права!".

Політична воля для втілення реформи існує, - переконаний Массаро.

"Політична воля зростала протягом тривалого часу. Я усвідомлюю, як і інші, що Україна йде проти історично складної проблеми подолання корупції", - зазначив дослідник.

Він також відзначив, що реформу підтримує як президент Порошенко, так і громадянське суспільство:

"Президент зробив заяву і підтримав створення антикорупційного суду. Венеціанська комісія підтримала ідею антикорупційного суду. Це – за останні пару тижнів. Це – надзвичайний крок зроблений загалом завдяки громадянському суспільству, яке продовжує тиск і не покладає рук, не припиняє незважаючи на вкорінені інтереси".

Затримки зі втіленням реформи на думку дослідника, можуть бути пов’язані з політичним процесом, коли необхідно дочекатись слушного моменту для найбільш ефективного проведення реформи.

"Як ми бачимо і в Конгресі, інколи політики мають захищати ту чи іншу ідею достатньо довго, заспокоювати різні інтереси, до того часу, поки вони побачать можливість – стратегічне вікно, як ми це називаємо, коли вони можуть вийти і сказати: "Добре, я це схвалюю!". Ось що ми і бачили нещодавно. Це - надзвичайно позитивний розвиток подій".

Очікуєтсья, що Україна може достатньо швидко провести необхідні реформи.

"Не йдеться про 10-20-30 років, - зауважив Массаро. - Ми говоримо про завтра, якщо буде політична воля внести законопроекти, а в Раді – проголосувати. Це те, що має відбутись – потрібен закон, що уможливить формування антикорупційного суду, потрібно, щоб суддів обирали за участі міжнародної спільноти. Потрібні справжні призначення і це може запрацювати".

Дивіться також: Секрет успіху Grammarly: репортаж із Кремнієвої долини

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG