Спеціальні потреби

Що мав на думці Томас Джефферсон – автор Декларації незалежності?


Четвертого липня 1776 року було схвалено Декларацію незалежності Сполучених Штатів. У фільмі «Національний cкарб» розглядається, що мав на увазі автор основоположного документа Томас Джефферсон, коли він писав Декларацію. Групі науковців нарешті вдалось розшифрувати загадку.

У кінофільмі «Національний Скарб» пропонувалось щось малоймовірне… що в Декларації незалежності є скрите послання.

Це – в кінофільмі. Але насправді в проекті Декларації Томаса Джефферсона також криється думка.

Цю фразу, яку цитує чи не кожний американський президент… «Мої співгромадяни, мої співгромадяни, мої співгромадяни» є запозичена з Декларації незалежності.

Одначе, якщо придивитися уважно до слова «громадяни», то стає зрозуміло, що Джефферсон спочатку написав щось інше, а відтак стер.

Історики гадали: чи він написав «наші співпатріоти» чи «наші співмешканці»?

Цю загадку вдалось нарешті розв’язати через 224 роки після написання «Декларації незалежності» за допомогою комп’ютерної технології.

Говорить директор Бібліотеки Конгресу Джеймс Біллінґтон:

«Ця технологія дозволяє вам бачити документ в різних кольорах, в ультрафіолетовому світлі і в інфрачервоному світлі, і те, що знаходиться нижче поступово починає з’являтися».

І що саме написав Томас Джефферсон?

Джеймс Білінґтон продовжує: «Піддані…»

Джефферсон намагався прикрити те, що він спочатку написав «піддані». Затерши слово, він використав деякі літери, аби врешті решт написати «громадяни».

XS
SM
MD
LG