Спеціальні потреби

Актуально

Джилл Шеффілд відстоює право жінок на здоров’я і безпечне материнство

Джілл Шеффілд з персоналом клініки у Буркіна-Фасо

Джилл Шеффілд є засновницею і почесним президентом Дитячого фонду ООН. Вона створила також неурядові організації, що діють тепер повсюди у світі, з метою поліпшення здоров’я матерів і новонароджених та забезпечення їх виживання і благополуччя.

Джилл Шеффілд планує зі штатними працівниками організації “Woman Delivery” - «Безпечне материнство » - чергову конференцію, за участю 3 000 представників урядів, охорони здоров’я жінок, науковців та журналістів. Підхід у неї, як це виглядає з першого погляду, дуже діловий.

Вона заснувала дві організації: “Woman Delivery”- «Безпечне материнство » і Family Care International - «Міжнародна опіка сім’єю». Діяльність цих некомерційних організацій, із осередком у Нью-Йорку, присвячена охороні репродуктивного здоров’я жінок світу.

«Я глибоко переконана, що жінки мають такі ж права, як і всі люди», - каже Джилл Шеффілд, - «і що вони не повинні вмирати замолоду, даючи життя іншим».

У 1964 році вона вперше усвідомила нерозривний зв’язок між материнським здоров’ям і рівнем розвитку країни. Шеффілд супроводжувала свого чоловіка в подорожі по дев’яти країнах африканського континенту, який досліджував можливості найкращого використання американської урядової допомоги на освітні цілі.

«Чоловіки були вдягнені в костюмах і працювали в офісах. Натомість жінки виконували решту всіх робіт - у школах, на полях, в лікарнях - будучи при цьому також матерями. Жінки були максимально завантажені найрізноманітнішою роботою», - згадує Джилл Шеффілд після цієї поїздки.

Вона народилась у 1939 році у вільнодумній родині, в невеликому містечку на Флориді, де процвітала расова нерівність. Найбільший вплив на Джилл мала її матір, вчителька п’ятого класу:

«Моя мати любила вчити. Вона відкривала людям розум, вуха й очі. І по сьогоднішній день я глибоко вірю в освіту, як в універсальний засіб для розвитку, зменшення убогості і розширення прав та можливостей для усіх жінок», - каже Джилл Шеффілд.

Вона переконана у надзвичайно важливій ролі просвітницької роботи і в тому, що вона пов’язана з можливостями поліпшення розвитку країн та дає жінкам можливість репродуктивного вибору. «Жінки повинні мати можливість вибору щодо кількості дітей і коли вони їх хочуть народжувати. Це моє переконання», - каже Джилл Шеффілд.

У час коли її чоловік продовжував в Африці свою дослідницьку роботу, вона почала добровільно працювати в клініці з планування сім’ї у Найробі, в Кенії. Їй назавжди запам’ятався той день, коли до неї прийшла 27-річна жінка, тримаючи на руках одне немовля, а з другою дитиною на плечах. Вона була вагітна 11 раз і хотіла дістати контрацептиви. Джилл Шеффілд було тоді також 27 років.

«Я тоді подумала: «О, Боже!», ти не була б 11 разів вагітна, маючи вибір. Саме в цю мить я постановила собі допомогти жінкам, щоб вони мали право вибору» - згадує Шеффілд.

Пройшло три роки. Вона повернулась з чоловіком до Сполучених Штатів і почала розробляти освітні програми глобальної охорони здоров’я для некомерційних підприємств. У 1982 році Шеффілд призначили керівником міжнародних освітніх програм корпорації Карнеґі в Нью-Йорку.

У 1985 році стався ще один поворотний пункт у житті Джилл Шеффілд. Під час Всесвітньої конференції зі становища жінок у Найробі у 1985 році для перегляду досягнень Десятиліття ООН в інтересах жінки вона довідалась з доповіді лікаря із Всесвітньої організації охорони здоров’я про те, що майже кожної хвилини десь на планеті вмирає жінка від ускладнень пов’язаних із вагітністю, чи з пологами. Цей лікар кинув виклик учасникам конференції, щоб з’ясувати в чому причина цього. «І я постановила, що саме це ми повинні зробити», - каже Джилл Шеффілд.

Вона створила дві неприбуткові організації «Безпечне материнство» і «Міжнародна опіка сім’єю», присвячені охороні репродуктивного здоров’я жінок повсюди в світі.

Відтак Джилл Шеффілд негайно вислала телеграму керівнику Фонду освітніх програм корпорації Карнегі в Нью-Йорку Дейвиду Гамбургу з проханням про зустріч. Вона йому сказала: «Якщо ми робимо такі величезні інвестиції в освітні програми по цілому світі, а жінки у той же час вмирають, то це не є важливе інвестування».

Наступного року ця жінка-активістка заснувала Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вона взяла на себе величезну місію: з’ясувати причини материнської смертності у світі і просвітити уряди, неурядові й науково-дослідницькі організації щодо того як і чому необхідно запобігти цьому. Дитячий фонд ООН розпочав свою роботу конференцією в якій взяло участь приблизно 170 людей, включно з міністрами, науковцями та представниками таких міжнародних організацій як Світовий банк, Фонд ООН з народонаселення, ВООЗ та інші.

Результати, як каже Шеффілд, були приємно вражаючі. Впродовж 10 років ЮНІСЕФ опрацював ефективну модель для порятунку життя жінок у таких країнах із незначними суспільними ресурсами, як Кенія, Танзанія і Буркіна-Фасо. Зусиллями цієї організації створено десятки жіночих клінік повсюди в Африці, Азії та в Латинській Америці.

З метою подальшого сприяння охорони здоров’я жінок, Джилл Шеффілд заснувала у 2007 році організацію «Безпечне материнство». Місія її полягає у мобілізації політичної волі і фінансової підтримки задля зменшення материнської смертності та забезпечення загального доступу жінкам до засобів охорони репродуктивного здоров’я. Саме це є однією з 10 Цілей розвитку тисячоліття ООН, що їх заплановано досягнути до 2015 року.

Вдаючись до заходів інформування, просвітництва та ділових контактів Джилл Шіффелд намагається усвідомити людство, що материнське здоров’я – це невід’ємна частина прав людини і гарантування сталого розвитку і добробуту в усіх країнах світу.

Всі новини дня

ЄС погодився тренувати 15 тисяч українських військовиків - Spiegel

Українці на військових тренуваннях у Львові, 3 серпня 2022 року. Photo by YURIY DYACHYSHYN / AFP

Кілька країн Євросоюзу погодилися у швидкі терміни провести навчання для 15 тисяч українських військовиків. Про це повідомляє Reuters із посиланням на німецьке видання Spiegel. Журнал у свою чергу посилається на джерела в ЄС.

Як повідомляється, наступного тижня у Брюсселі мають повідомити деталі цих тренувань, але відомо, що штаб-квартира цієї операції буде у Польщі, Варшава має отримати фінансування на її створення.

Німеччина, як пише Spiegel, планує навчання українських військовиків у центрі моделювання бойових дій, в інших місцях цієї країни тренуватимуться також українські інженери, медики та представники інших спеціальностей.

Раніше у серпні канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що Берлін планує навчати українських солдатів, а уряд Данії висловив підтримку британському проекту із навчання українських військових.

Spiegel звернувся до міноборони Німеччини за коментарем.

Як повідомляв Голос Америки, міністри оборони ЄС на зустрічі у Празі 30 серпня погодилися розпочати "роботу, необхідну для визначення параметрів нової місії військової допомоги Україні".

«На шляху є багато тренувальних ініціатив (для українських військовиків - ред.), але потреби величезні, і ми повинні забезпечити узгодженість цих зусиль», - заявив тоді Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.

Українці на військових тренуваннях у Львові, 3 серпня 2022 року (Photo by YURIY DYACHYSHYN / AFP)
Українці на військових тренуваннях у Львові, 3 серпня 2022 року (Photo by YURIY DYACHYSHYN / AFP)

МАГАТЕ привітала звільнення затриманого росіянами директора ЗАЕС Мурашова

Окупована російськими військами ЗАЕС, 1 вересня 2022. REUTERS/Alexander Ermochenko

Очільник Міжнародного агентства з питань атомної енергії Рафаель Ґроссі привітав звільнення з полону генерального директора окупованої російськими силами Запорізької атомної електростанції Ігоря Мурашова. Його затримали російські військові напередодні, 30 вересня.

"Я отримав підтвердження, що пан Мурашов безпечно повернувся до своєї родини", – написав Ґроссі у Twitter.

30 вересня національне підприємство України "Енергоатом" повідомило, що Мурашова "викрали дорогою зі станції до Енергодара [...] Відомо, що окупанти викинули його на підконтрольну Україні територію ввечері 3 жовтня. Зараз Ігор Мурашов у безпеці та перебуває в Зовнішньому кризовому центрі ЗАЕС у м. Запоріжжя".

Звільнення відбулося завдяки широкому розголосу надзвичайної події та "неабияким зусиллям" з боку Ґроссі, "який зіграв значну роль у звільненні Ігоря Мурашова з російського полону", - повідомляють в "Енергоатомі".

Як повідомляв "Голос Америки", директор АЕС несе головну відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку на станції, то ж "його затримання створює небезпеку експлуатації найбільшої в Європі атомної електростанції".

Експерти вашингтонського Інституту дослідження війни вважають дії окупаційних сил РФ підготовкою "до взяття на себе юридичної відповідальності" за ЗАЕС.

Тим часом, російські ЗМІ повідомляли про пришвидшення процесу "переходу станції під керівництво "Росатому" після незаконної анексії РФ українських областей.

МАГАТЕ виступило за встановлення зони ядерної безпеки довкола ЗАЕС і закликає "зробити все від нас залежне, щоб запобігти ядерній аварії, яка призвела б до більшої трагедії і страждань". Задля переговорів про зону безпеки Гроссі має заплановані на наступний тиждень візити до Москви та Києва.

Дивіться також: Фінляндія вперше за 10 років проводить військові навчання

ВПС Фінляндії проводять перші за десятиліття військові навчання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Україна пропонує узгоджувати зі США свої цілі за надання американських ракет далекої дії - CNN

Система ATACMS під час навчань США та Південної Кореї, 6 червня 2022. The Defense Ministry/Yonhap/REUTERS

Український уряд пропонує адміністрації президента США Джо Байдена надати Києву потужніші ракети далекої дії в обмін на те, що українська влада надаватиме Вашингтону повні дані щодо своїх цілей по російських позиціях. Про це пише американське видання CNN із посиланням на власні джерела, знайомі із переговорами.

Така прозорість дій Києва надасть США можливість ветувати українські удари по Росії, що, за планом, допоможе переконати Білий дім надати Україні зброю далекого радіусу ураження, пояснює видання. Зараз Вашингтон занепокоєний можливістю того, що така зброя буде застосована на території Росії, що може призвести до загострення війни та безпосередньо "втягне" США у конфлікт із РФ.

Йдеться про армійські тактичні ракетні системи ATACMS, що мають дальність ураження до 300 кілометрів. Зараз надані Україні ракетно-артилерійські системи високої мобільності HIMARS можуть досягати цілей до 80 кілометрів.

Прокоментувати цю інформацію під час інтерв'ю для CNN попросили координатора зі стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки Білого дому Джона Кірбі. У відповідь він сказав, що США та Україна введуть "постійну комунікацію".

Він також заявив, що США пильно стежать за діями Росії щодо захопленої ЗАЕС та погроз РФ про використання ядерної зброї.

"Це безвідповідальна риторика з боку сучасної ядерної держави, тому звісно, ми думаємо про те, як ми можемо переконатись, що ми захистимо наші національні безпекові інтереси та наших союзників у НАТО", - сказав Джон Кірбі.

Наприкінці вересня заступник секретаря Радбезу Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росія "має право" використати ядерну зброю проти України. Натомість нині речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що використання РФ ядерної зброї може бути лише відповідно до "доктрини", де, як пишуть російські медіа, прописано, що це можливо "у разі агресії проти Росії або її союзників із застосуванням зброї масового знищення або коли під загрозу поставлено існування самої держави".

CNN також повідомляє, що США поки не бачать приготувань Росії до ядерного удару. При цьому радник з нацбезпеки США Джейк Салліван казав раніше, що ризик ядерного удару існував з самого початку війни в Україні.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що Пентагон оголосив про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США, в межах якого Києву відправлять зокрема 18 додаткових HIMARS.

У статті використано матеріали CNN

Дивіться також: Реакція США та НАТО на заявку України на вступ до Альянсу

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Салліван: США прокомунікували Росії про наслідки використання ядерної зброї. Відео

Салліван: США прокомунікували Росії про наслідки використання ядерної зброї. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

«Ми мали нагоду прокомунікувати прямо Росії про низку наслідків використання ядерної зброї та про те, на які дії підуть Сполучені Штати. Росіяни розуміють, де ми стоїмо в цьому питанні», - заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван.

Американські екс-командувачі прогнозують крах російської армії в Україні 

Колишні військові високопосадовці США, генерали Дейвид Петреус та Герберт Реймонд Макмастер заявили, що російська армія в Україні рухається до краху і нещодавні погрози Путіна не допоможуть змінити хід війни. Про це вони сказали у неділю, 2 жовтня, в ефірі американських телеканалів.

Генерал армії США у відставці Герберт Реймонд Макмастер вважає, що після поразки у Лимані російська армія ймовірно перебуває “на межі колапсу”.

“Ми зараз, ймовірно, на порозі справжнього краху російської армії в Україні, морального краху. Я думаю, що вони справді перебувають на переломному моменті”, - сказав в ефірі CBS News генерал Макмастер, який очолював Раду національної безпеки США в адміністрації президента Трампа.

На думку Макмастера, успіх України у Лимані “може перетворитися на каскадну серію поразок російських військ”.

"Якщо подивитися лише на кількість втрат (серед російських військових), на величезну територію, яку вони намагаються тримати, і зараз, звісно, Росія намагається мобілізувати призовників і відправити їх на фронт непідготовленими. Я думаю, також дуже важливо розуміти, що ці сили, які зараз відступають, які вийшли зараз з Лиману, вони насправді були першим етапом мобілізації”, - сказав Макмастер.

“Коли Путін намагався завербувати все більше людей із оплатою приблизно втричі вище середньої зарплати, щоб залучити так званих добровольців йти вперед, ці сили були поспішно навчені і кинуті на фронт, і це ті сили, які зазнають краху просто зараз", - додав генерал у відставці.

Колишній керівник американських сил в Іраку і екс-директор ЦРУ Дейвид Петреус передбачає, що ситуація на полі бою в Україні рухається до того, що все більші російські військові підрозділи будуть розпадатися.

“Реальність на полі бою, з якою він (Путін) має справу, є незворотною. За останні 7 місяців Україна мобілізувала сили значно краще, ніж Росія. Єдине питання насправді полягає в тому, коли ми почнемо бачити, що здаються не окремі солдати або невеличкі підрозділи, а коли почнемо бачити, що більші підрозділи роздрібнюються, розколюються і фактично знищуються. І я думаю, до цього все йде”, - сказав генерал у відставці Дейвид Петреус в ефірі каналу АВС.

За словами генерала Петреуса, “жодна мобілізація, жодна анексія, жодна прихована ядерна загроза” не допоможуть Путіну вийти з ситуації, що склалася в Україні.

Як повідомляв Голос Америки, міністр оборони США Ллойд Остін привітав перемогу українських військових в Лимані. За його словами, цей успіх українців створить нові дилеми для російської армії.

1 жовтня стало відомо, що українські сили відбили ключове східне місто Лиман у Донецькій області, а російські солдати втекли з цього району через день після того, як Москва оголосила про анексію регіону разом із трьома іншими територіями на сході та південному сході України.

У цій статті використані матеріали із ABC News, CBS News.

Дивіться також: Міністр оборони США прокоментував звільнення Лиману

«Ми дуже натхнені тим, що зараз бачимо» - Остін про звільнення Лиману. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG