Спеціальні потреби

Актуально

Джилл Шеффілд відстоює право жінок на здоров’я і безпечне материнство

Джілл Шеффілд з персоналом клініки у Буркіна-Фасо

Джилл Шеффілд є засновницею і почесним президентом Дитячого фонду ООН. Вона створила також неурядові організації, що діють тепер повсюди у світі, з метою поліпшення здоров’я матерів і новонароджених та забезпечення їх виживання і благополуччя.

Джилл Шеффілд планує зі штатними працівниками організації “Woman Delivery” - «Безпечне материнство » - чергову конференцію, за участю 3 000 представників урядів, охорони здоров’я жінок, науковців та журналістів. Підхід у неї, як це виглядає з першого погляду, дуже діловий.

Вона заснувала дві організації: “Woman Delivery”- «Безпечне материнство » і Family Care International - «Міжнародна опіка сім’єю». Діяльність цих некомерційних організацій, із осередком у Нью-Йорку, присвячена охороні репродуктивного здоров’я жінок світу.

«Я глибоко переконана, що жінки мають такі ж права, як і всі люди», - каже Джилл Шеффілд, - «і що вони не повинні вмирати замолоду, даючи життя іншим».

У 1964 році вона вперше усвідомила нерозривний зв’язок між материнським здоров’ям і рівнем розвитку країни. Шеффілд супроводжувала свого чоловіка в подорожі по дев’яти країнах африканського континенту, який досліджував можливості найкращого використання американської урядової допомоги на освітні цілі.

«Чоловіки були вдягнені в костюмах і працювали в офісах. Натомість жінки виконували решту всіх робіт - у школах, на полях, в лікарнях - будучи при цьому також матерями. Жінки були максимально завантажені найрізноманітнішою роботою», - згадує Джилл Шеффілд після цієї поїздки.

Вона народилась у 1939 році у вільнодумній родині, в невеликому містечку на Флориді, де процвітала расова нерівність. Найбільший вплив на Джилл мала її матір, вчителька п’ятого класу:

«Моя мати любила вчити. Вона відкривала людям розум, вуха й очі. І по сьогоднішній день я глибоко вірю в освіту, як в універсальний засіб для розвитку, зменшення убогості і розширення прав та можливостей для усіх жінок», - каже Джилл Шеффілд.

Вона переконана у надзвичайно важливій ролі просвітницької роботи і в тому, що вона пов’язана з можливостями поліпшення розвитку країн та дає жінкам можливість репродуктивного вибору. «Жінки повинні мати можливість вибору щодо кількості дітей і коли вони їх хочуть народжувати. Це моє переконання», - каже Джилл Шеффілд.

У час коли її чоловік продовжував в Африці свою дослідницьку роботу, вона почала добровільно працювати в клініці з планування сім’ї у Найробі, в Кенії. Їй назавжди запам’ятався той день, коли до неї прийшла 27-річна жінка, тримаючи на руках одне немовля, а з другою дитиною на плечах. Вона була вагітна 11 раз і хотіла дістати контрацептиви. Джилл Шеффілд було тоді також 27 років.

«Я тоді подумала: «О, Боже!», ти не була б 11 разів вагітна, маючи вибір. Саме в цю мить я постановила собі допомогти жінкам, щоб вони мали право вибору» - згадує Шеффілд.

Пройшло три роки. Вона повернулась з чоловіком до Сполучених Штатів і почала розробляти освітні програми глобальної охорони здоров’я для некомерційних підприємств. У 1982 році Шеффілд призначили керівником міжнародних освітніх програм корпорації Карнеґі в Нью-Йорку.

У 1985 році стався ще один поворотний пункт у житті Джилл Шеффілд. Під час Всесвітньої конференції зі становища жінок у Найробі у 1985 році для перегляду досягнень Десятиліття ООН в інтересах жінки вона довідалась з доповіді лікаря із Всесвітньої організації охорони здоров’я про те, що майже кожної хвилини десь на планеті вмирає жінка від ускладнень пов’язаних із вагітністю, чи з пологами. Цей лікар кинув виклик учасникам конференції, щоб з’ясувати в чому причина цього. «І я постановила, що саме це ми повинні зробити», - каже Джилл Шеффілд.

Вона створила дві неприбуткові організації «Безпечне материнство» і «Міжнародна опіка сім’єю», присвячені охороні репродуктивного здоров’я жінок повсюди в світі.

Відтак Джилл Шеффілд негайно вислала телеграму керівнику Фонду освітніх програм корпорації Карнегі в Нью-Йорку Дейвиду Гамбургу з проханням про зустріч. Вона йому сказала: «Якщо ми робимо такі величезні інвестиції в освітні програми по цілому світі, а жінки у той же час вмирають, то це не є важливе інвестування».

Наступного року ця жінка-активістка заснувала Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вона взяла на себе величезну місію: з’ясувати причини материнської смертності у світі і просвітити уряди, неурядові й науково-дослідницькі організації щодо того як і чому необхідно запобігти цьому. Дитячий фонд ООН розпочав свою роботу конференцією в якій взяло участь приблизно 170 людей, включно з міністрами, науковцями та представниками таких міжнародних організацій як Світовий банк, Фонд ООН з народонаселення, ВООЗ та інші.

Результати, як каже Шеффілд, були приємно вражаючі. Впродовж 10 років ЮНІСЕФ опрацював ефективну модель для порятунку життя жінок у таких країнах із незначними суспільними ресурсами, як Кенія, Танзанія і Буркіна-Фасо. Зусиллями цієї організації створено десятки жіночих клінік повсюди в Африці, Азії та в Латинській Америці.

З метою подальшого сприяння охорони здоров’я жінок, Джилл Шеффілд заснувала у 2007 році організацію «Безпечне материнство». Місія її полягає у мобілізації політичної волі і фінансової підтримки задля зменшення материнської смертності та забезпечення загального доступу жінкам до засобів охорони репродуктивного здоров’я. Саме це є однією з 10 Цілей розвитку тисячоліття ООН, що їх заплановано досягнути до 2015 року.

Вдаючись до заходів інформування, просвітництва та ділових контактів Джилл Шіффелд намагається усвідомити людство, що материнське здоров’я – це невід’ємна частина прав людини і гарантування сталого розвитку і добробуту в усіх країнах світу.

Всі новини дня

Угорщина заблокувала заяву ЄС щодо ордера на арешт Путіна – Bloomberg

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і президент Росії Володимир Путін під час спільної прес-конференції після переговорів у Кремлі в Москві, 1 лютого 2022. Yuri Kochetkov/Pool Photo via AP

Угорщина заблокувала публікацію спільної заяви країн Європейського союзу, присвячену видачі Міжнародним кримінальним судом (МКС) ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна за підозрою у скоєнні воєнних злочинів на території України. Про це пише Радіо Свобода, цитуючи агентство Bloomberg, що посилається на власні джерела.

Через позицію Угорщини верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз "взяв до відома" рішення МКС.

"ЄС розглядає рішення МКС як початок процесу щодо притягнення до відповідальності російських лідерів за злочини та звірства в Україні, які скоюються за їхнім наказом, з їхнього дозволу або які вони вчиняють самі, – сказав Боррель. - Це важливе рішення для міжнародного правосуддя і для народу України. Ми чітко заявили в Європейському Союзі, що відповідальні за незаконну агресію проти України мають постати перед правосуддям".

Міністри юстиції ЄС 20 березня опублікували власну заяву на підтримку рішення Міжнародного кримінального суду, яку Угорщина також не підписала. Позиція Угорщини щодо видачі ордера на арешт Володимира Путіна може бути висловлена на черговому саміті ЄС, що відбудеться у Брюсселі 23-24 березня, пише Bloomberg.

За даними агентства, у проекті спільної заяви використовуються формулювання, схожі на коментар Борреля. У тексті наголошується, що ЄС "бере до уваги" нещодавно видані ордери на арешти Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

За словами джерел Bloomberg, деякі лідери ЄС, ймовірно, наполягатимуть на жорсткіших формулюваннях.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери звинувачують Путіна у воєнному злочині примусової депортації дітей з окупованих територій України до Російської Федерації.

Президент США Джо Байден так прокоментував ордер МКС: "Я вважаю, що це виправдано. Але питання в тому, що це не визнано на міжнародному рівні, у нас теж. Але я думаю, що це дуже вагома позиція. Він явно вчинив воєнні злочини".

Японський візит до Києва під час китайського в Москві

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда готується приймати саміт країн G-7 19-21 травня в місті Хіросіма.

Візит японського прем'єр-міністра Фуміо Кісіди до Києва на тлі державного візиту китайського керівника Сі Цзіньпіня у Москві став ще однією ознакою протилежностей між Китаєм і західними країнами та союзниками в оцінках російської війни проти України.

Японське міністерство закордонних справ заявило 21 березня, що прем'єр-міністр Кісіда у Києві «виразить президентові Зеленському повагу українському народу за мужність і наполегливість у захисті батьківщини».

«На саміті з президентом Зеленським прем’єр-міністр Кісіда рішуче відкине агресію Росії проти України і односторонню зміну статусу кво силою, а також знову підтвердить рішуче прагнення підтримувати міжнародний порядок базований на правилах і на верховенстві закону», - йдеться в заяві з Токіо з нагоди візиту.

Японія зараз головує в «Групі семи» країн (G-7) зі США, Канадою, Британією, Францією, Німеччиною та Італією, які не лише гучно виступили проти російського вторгнення в Україну, але й разом з іншими державами - союзницями запровадили санкції щодо Москви і допомагають українцям захищатися.

Натомість московський візит Сі Цзіньпіня, який ніколи не критикував російський напад на Україну, називають виявом підтримки Путіну, щодо якого Міжнародний кримінальний суд минулого тижня видав ордер на арешт через звинувачення у скоєнні злочинів війни в Україні.

Сі Цзіньпінь заявив у Москві 20 березня, що вважає президента Путіна «дорогим другом» і сказав хоче, щоб росіяни знову обрали його президентом на ще один термін.

Державний секретар США Ентоні Блінкен в день прибуття Сі Цзіньпіня до Москви назвав китайський візит «наданням дипломатичного прикриття, щоб Росія далі здійснювала ті злочини».

Блінкен заявив, що у разі, «якщо Китай підтримує зупинку війни на основі принципів Хартії ООН, як сказано в першому пункті його плану, то може на тій основі взаємодіяти з президентом Зеленським і з Україною, а також використати свій вплив, щоб закликати Москву вивести свої війська».

«Заклик до припинення вогню, який не включає виведення російських військ з української території, фактично підтримував би затвердження російських завоювань. Він означав би визнання спроб Росії силою захоплювати території сусіда. Він дозволив би Росії далі зміцнити позиції в Україні», - заявив Ентоні Блінкен.

Дивіться також:

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими посібниками” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

[У відповідь на питання про джерела інформації] “Що ж… Багато. Я читав про ситуацію у світі роками. Маркс і Ленін є одними з найкращих посібників”.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

“Мої ресурси? Ми маємо Associated Press, ми маємо…м-м... о Боже… імена... Я маю на увазі, я маю багато ресурсів. Ви зрозуміли”.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

“Привіт усім, ми хочемо попросити стати позаду трун. Труни будуть починати процесію”.

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Більше

XS
SM
MD
LG