Спеціальні потреби

Актуально

Жінки у США стали завойовувати традиційно «чоловічі» професії

Завдяки боротьбі за рівноправність для всіх звичним стало те, що жінки працюють юристами і лікарями, очолюють уряди, служать в армії і літають в космос. Але практично незмінно-чоловічим лишилось будівництво. Втім це буде мабуть ненадовго.

Жаклін Аґулера - перукарка. Але інколи вона працює не з ножицями і феном, а зі свердлом. Інколи вона вчиться навішувати двері.

«Спочатку було важко. Ми вчились цілий день. Але ми полагодили двері. Наступної суботи у нас іспит на те, як навішувати двері», - говорить Жаклін Аґулера.

Вона каже, що разом з кількома іншими жінками здобуває професію будівельника:

«Як перукарка, я заробляю дуже небагато. Цього вистачає лише на основне: платити за житло і харчі, не більше».

Мерседес Родріґес – емігрантка з Перу – прибирає хати. Вона пояснює, чому хоче здобути традиційно «чоловічу» професію:

«Можна заробити більше грошей. Тепер я заробляю дуже мало».

Неприбуткова організація «Каса де Мериленд» займається профпідготовкою і працевлаштуванням іммігрантів у районі, що включає Вашингтон та приміську територію. Тона Кравіото - менеджер цього курсу - говорить:

«Метою курсу є навчити жінок високооплачуваним будівничим професіям. За статистикою, існує величезний розрив в оплаті традиційно жіночих і традиційно чоловічих професій. Наприклад, прибиральницям платять 8 доларів за годину, а в будівництві мінімальна погодинна оплата становить 13 доларів».

Упродовж дев’яти тижнів навчання жінки здобувають фах електрика та сантехніка, вчаться класти плитку та підлогу. Джанайна Роча, яка працює інструктором в будівництві вже 10 років, каже, що старі стереотипи починають зникати.

«Я не раз чула від жінок, що раніше чоловіки над ними насміхались. Але тепер, пройшовши навчання, вони більше не дозволяють насміхатись над собою і готові показати своє вміння».

Група захисту прав жінок з низьким рівнем прибутків вказує у своєму нещодавньому звіті, що 99% покрівельників є чоловіками. І заробляють вони дещо понад 16 доларів за годину. У той же час жінки становлять 98 % вихователів у дитячих садках із зарплатою трохи більше 11 доларів за годину. У звіті зазначається, що жінкам, які не мають вищої освіти, економічно вигідно шукати роботу в будівництві. Тона Кравіото говорить, що там є перспектива для росту.

«Ми переконані, що це навчання веде до кар’єрного росту. Можна стартувати на початковому рівні, але є перспектива для росту. Можна дорости до 25 доларів за годину, залежно від роду зайняття і рівня підготовки».

У «Каса де Мериленд» зазначають, що вони не поділяють професії на чоловічі та жіночі.

«У нас дуже чітка політика, яка не поділяє професії за статями. Ми не маємо цих стереотипів. Якщо в нашому списку шукачів праці наступною стоїть жінка, а заявка на працю надійшла на будівництво, садівництво чи розвантаження, і жінка фізично здатна виконувати цю роботу, то вона її отримує», - говорить менеджер Тона Кравіото .

Учасниці курсів кажуть, що вони не вагаються братися за чоловічу роботу. І вони впевнені, що здобуті тут навички допоможуть їм закласти міцніший фундамент для подальшого життя.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG