Спеціальні потреби

Актуально

Жінки у США стали завойовувати традиційно «чоловічі» професії

Завдяки боротьбі за рівноправність для всіх звичним стало те, що жінки працюють юристами і лікарями, очолюють уряди, служать в армії і літають в космос. Але практично незмінно-чоловічим лишилось будівництво. Втім це буде мабуть ненадовго.

Жаклін Аґулера - перукарка. Але інколи вона працює не з ножицями і феном, а зі свердлом. Інколи вона вчиться навішувати двері.

«Спочатку було важко. Ми вчились цілий день. Але ми полагодили двері. Наступної суботи у нас іспит на те, як навішувати двері», - говорить Жаклін Аґулера.

Вона каже, що разом з кількома іншими жінками здобуває професію будівельника:

«Як перукарка, я заробляю дуже небагато. Цього вистачає лише на основне: платити за житло і харчі, не більше».

Мерседес Родріґес – емігрантка з Перу – прибирає хати. Вона пояснює, чому хоче здобути традиційно «чоловічу» професію:

«Можна заробити більше грошей. Тепер я заробляю дуже мало».

Неприбуткова організація «Каса де Мериленд» займається профпідготовкою і працевлаштуванням іммігрантів у районі, що включає Вашингтон та приміську територію. Тона Кравіото - менеджер цього курсу - говорить:

«Метою курсу є навчити жінок високооплачуваним будівничим професіям. За статистикою, існує величезний розрив в оплаті традиційно жіночих і традиційно чоловічих професій. Наприклад, прибиральницям платять 8 доларів за годину, а в будівництві мінімальна погодинна оплата становить 13 доларів».

Упродовж дев’яти тижнів навчання жінки здобувають фах електрика та сантехніка, вчаться класти плитку та підлогу. Джанайна Роча, яка працює інструктором в будівництві вже 10 років, каже, що старі стереотипи починають зникати.

«Я не раз чула від жінок, що раніше чоловіки над ними насміхались. Але тепер, пройшовши навчання, вони більше не дозволяють насміхатись над собою і готові показати своє вміння».

Група захисту прав жінок з низьким рівнем прибутків вказує у своєму нещодавньому звіті, що 99% покрівельників є чоловіками. І заробляють вони дещо понад 16 доларів за годину. У той же час жінки становлять 98 % вихователів у дитячих садках із зарплатою трохи більше 11 доларів за годину. У звіті зазначається, що жінкам, які не мають вищої освіти, економічно вигідно шукати роботу в будівництві. Тона Кравіото говорить, що там є перспектива для росту.

«Ми переконані, що це навчання веде до кар’єрного росту. Можна стартувати на початковому рівні, але є перспектива для росту. Можна дорости до 25 доларів за годину, залежно від роду зайняття і рівня підготовки».

У «Каса де Мериленд» зазначають, що вони не поділяють професії на чоловічі та жіночі.

«У нас дуже чітка політика, яка не поділяє професії за статями. Ми не маємо цих стереотипів. Якщо в нашому списку шукачів праці наступною стоїть жінка, а заявка на працю надійшла на будівництво, садівництво чи розвантаження, і жінка фізично здатна виконувати цю роботу, то вона її отримує», - говорить менеджер Тона Кравіото .

Учасниці курсів кажуть, що вони не вагаються братися за чоловічу роботу. І вони впевнені, що здобуті тут навички допоможуть їм закласти міцніший фундамент для подальшого життя.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG