Спеціальні потреби

Помер конгресмен і правозахисник Джон Льюїс - він казав, що обранню Трампа допомогла Росія, а той радив йому займатись проблемами виборців


Джон Льюїс

У п'ятницю 17 липня пішов з життя Джон Льюїс - один з найвпливовіших лідерів руху за громадянські права в США в наш час. Льюїс помер від раку підшлункової залози, який був діагностований у нього в грудні 2019 року.

Сьогодні Америка оплакує втрату одного з найбільших героїв в американській історії - конгресмена Джона Льюїса, совісті Конгресу
Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі

Під враженням від діяльності правозахисників Мартіна Лютера Кінга і Рози Паркс, Джон Льюїс брав активну участь у боротьбі афроамериканців за їх права. У період сегрегації він неодноразово ставав організатором ненасильницьких акцій протесту і бойкотів. У їх числі - знаменитий марш на Вашингтон 1963 року.

У 1986 році він став членом Конгресу. Він провів на цій посаді понад 30 років, активно займаючись питаннями расової рівності і виступаючи проти участі США у військових конфліктах (зокрема, війни в Перській затоці та Іраку). До самої смерті він продовжував представляти штат Джорджія в Конгресі і активно займатися правозахисною деятельностью.

"Попри те, що свого часу він, як і будь-який інший політик, брав участь у політичних розбірках (згадайте його кампанію у 1986-му році) Джон Льюїс трансформувався у можливо найбільш морально недотоканого політика у країні, що є дивовижним досягненням", - пише про смерть Льюїса американський політичний коментатор Майкл Трейсі.

Після обрання Льюїс переобирався 16 разів, тільки один раз набравши менше 70% голосів. У 2008 році він підтримав висунення Барака Обами на пост президента США. У 2016 році Льюїс організував 25-годинну сидячий страйк 100 конгресменів-демократів, які потребують посилити продаж зброї в США.

Я думаю, що росіяни брали участь у сприянні обранню цього чоловіка. І вони допомогли знищити кандидатуру Гілларі Клінтон
Джон Льюіс про обрання Трампа у 2017-му році

Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі заявила: «Сьогодні Америка оплакує втрату одного з найбільших героїв в американській історії - конгресмена Джона Льюїса, совісті Конгресу».

«Прогрес не відбувається автоматично. Історія нашої великої країни взяла курс на справедливість, тому що такі великі люди, як Джон Льюїс, взяли на себе відповідальність допомогти їй з цим впоратися. Наш народ ніколи не забуде цього героя Америки », - йдеться в заяві Мітча Макконнелла, лідера республіканської більшості в Сенаті.

Президент Дональд Трамп випустив заяву в зв'язку зі смертю Джона Льюїса, в якій говориться, що «на знак поваги до пам'яті і довгої державної служби» покійного, 18-го липня будуть наполовину приспущено прапори США у Білому домі, а також всіх федеральних, військових і дипломатичних будівлях на всій території Сполучених Штатів і за кордоном.

У час інавгурації Дональда Трампа у 2017-му році Джон Льюїс заявив, що він не бачить у Трампі "легітимного президента".

"Я думаю, що росіяни брали участь у сприянні обранню цього чоловіка. І вони допомогли знищити кандидатуру Гілларі Клінтон", - тоді ж казав Льюїс каналу NBC News.

Конгресмену Джону Льюїсу варто нарешті сфокусуватися на охоплених вогнем та злочинністю містах США
Трамп до Льюіса у 2017-му році

У відповідь на заяву Льюїса Дональд Трамп заявив, що тому варто займатись проблемами із якими стикаються його власні виборці, і що виборчий округ Льюіса перебував у жахливому становищі.

"Конгресмену Джону Льїісу варто нарешті сфокусуватися на охоплених вогнем та злочинністю містах (термін inner city позначає частини великих американських міст, які найбільше потерпають від злочинності, бідності; часто це також райони, які історично пов'язані із афро-американською спільнотою - прим. ГА). Я би скористався допомогою!", - також заявив тоді Трамп у Twitter.

Дивіться також: Як пандемія змінила ринок нерухомості Нью-Йорка

Як пандемія змінила ринок нерухомості Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG