Спеціальні потреби

Актуально

Помер конгресмен і правозахисник Джон Льюїс - він казав, що обранню Трампа допомогла Росія, а той радив йому займатись проблемами виборців

Джон Льюїс

У п'ятницю 17 липня пішов з життя Джон Льюїс - один з найвпливовіших лідерів руху за громадянські права в США в наш час. Льюїс помер від раку підшлункової залози, який був діагностований у нього в грудні 2019 року.

Сьогодні Америка оплакує втрату одного з найбільших героїв в американській історії - конгресмена Джона Льюїса, совісті Конгресу
Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі

Під враженням від діяльності правозахисників Мартіна Лютера Кінга і Рози Паркс, Джон Льюїс брав активну участь у боротьбі афроамериканців за їх права. У період сегрегації він неодноразово ставав організатором ненасильницьких акцій протесту і бойкотів. У їх числі - знаменитий марш на Вашингтон 1963 року.

У 1986 році він став членом Конгресу. Він провів на цій посаді понад 30 років, активно займаючись питаннями расової рівності і виступаючи проти участі США у військових конфліктах (зокрема, війни в Перській затоці та Іраку). До самої смерті він продовжував представляти штат Джорджія в Конгресі і активно займатися правозахисною деятельностью.

"Попри те, що свого часу він, як і будь-який інший політик, брав участь у політичних розбірках (згадайте його кампанію у 1986-му році) Джон Льюїс трансформувався у можливо найбільш морально недотоканого політика у країні, що є дивовижним досягненням", - пише про смерть Льюїса американський політичний коментатор Майкл Трейсі.

Після обрання Льюїс переобирався 16 разів, тільки один раз набравши менше 70% голосів. У 2008 році він підтримав висунення Барака Обами на пост президента США. У 2016 році Льюїс організував 25-годинну сидячий страйк 100 конгресменів-демократів, які потребують посилити продаж зброї в США.

Я думаю, що росіяни брали участь у сприянні обранню цього чоловіка. І вони допомогли знищити кандидатуру Гілларі Клінтон
Джон Льюіс про обрання Трампа у 2017-му році

Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі заявила: «Сьогодні Америка оплакує втрату одного з найбільших героїв в американській історії - конгресмена Джона Льюїса, совісті Конгресу».

«Прогрес не відбувається автоматично. Історія нашої великої країни взяла курс на справедливість, тому що такі великі люди, як Джон Льюїс, взяли на себе відповідальність допомогти їй з цим впоратися. Наш народ ніколи не забуде цього героя Америки », - йдеться в заяві Мітча Макконнелла, лідера республіканської більшості в Сенаті.

Президент Дональд Трамп випустив заяву в зв'язку зі смертю Джона Льюїса, в якій говориться, що «на знак поваги до пам'яті і довгої державної служби» покійного, 18-го липня будуть наполовину приспущено прапори США у Білому домі, а також всіх федеральних, військових і дипломатичних будівлях на всій території Сполучених Штатів і за кордоном.

У час інавгурації Дональда Трампа у 2017-му році Джон Льюїс заявив, що він не бачить у Трампі "легітимного президента".

"Я думаю, що росіяни брали участь у сприянні обранню цього чоловіка. І вони допомогли знищити кандидатуру Гілларі Клінтон", - тоді ж казав Льюїс каналу NBC News.

Конгресмену Джону Льюїсу варто нарешті сфокусуватися на охоплених вогнем та злочинністю містах США
Трамп до Льюіса у 2017-му році

У відповідь на заяву Льюїса Дональд Трамп заявив, що тому варто займатись проблемами із якими стикаються його власні виборці, і що виборчий округ Льюіса перебував у жахливому становищі.

"Конгресмену Джону Льїісу варто нарешті сфокусуватися на охоплених вогнем та злочинністю містах (термін inner city позначає частини великих американських міст, які найбільше потерпають від злочинності, бідності; часто це також райони, які історично пов'язані із афро-американською спільнотою - прим. ГА). Я би скористався допомогою!", - також заявив тоді Трамп у Twitter.

Дивіться також: Як пандемія змінила ринок нерухомості Нью-Йорка

Як пандемія змінила ринок нерухомості Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Всі новини дня

Сенат США затвердив кандидатуру Бріджит Брінк на посаду посла США в Україні

Бріджит Брінк під час слухань в Комітеті Сенату з Міжнародних відносин, 10 травня 2022 року. (Photo by SAUL LOEB / AFP)

Сенат США одноголосно підтримав кандидатуру Бріджит Брінк на посаду посла США в Україні. Голосування відбулось в середу після того, як її кандидатуру підтримав комітет Сенату США з міжнародних відносин.

Посада посла США в Україні була вакантною з 2019 року, коли тогочасний президент США Дональд Трамп відкликав з Києва Марі Йованович.

Брінкс, яка володіє російською і вивчала словацьку, сербську, грузинську та французьку мови, перед затвердженням на посаду посла в Україні служила послом США у Словаччині. Раніше вона відповідала в Держдепі за питання Східної Європи та Кавказу.

Як повідомляв Голос Америки, в той же день 18 травня, Посольство США в Україні офіційно відновило свою роботу у приміщенні в Києві, піднявши над комплексом американський прапор.

«Здійснюючи цей важливий крок, ми запровадили додаткові заходи для підвищення безпеки наших колег, які повертаються до Києва, і посилили наші заходи безпеки та протоколи. Ми прагнемо протистояти майбутнім викликам. Війна триває. Російські війська щодня завдають смерті та руйнувань на українській землі. Мільйони українців вимушені виїхати зі своїх домівок і сумують за втратою своїх близьких. Цілеспрямовано ми підтверджуємо нашу відданість народу та уряду України та з нетерпінням чекаємо виконання нашої місії від Посольства США в Києві», - йдеться в офіційній заяві від імені Держсекретаря США Ентоні Блінкена.

В статті використано інформацію AFP, Reuters

План відмови ЄС від російських енергоносіїв через війну і не лише

Європейська комісія, виконавчий орган Європейського Союзу, оприлюднила подробиці плану, який має допомогти позбутися залежності від викопних джерел енергії, які європейці значною мірою досі купують в Росії.

План REPowerEU названий «відповіддю на труднощі і перебої на світовому енергетичному ринку, спричинені вторгненням Росії в Україну».

«Є дві нагальні причини для трансформації енергетичної системи Європи: припинення залежності ЄС від російського викопного палива, яке використовується у якості економічної і політичної зброї та коштує європейським платникам податків майже €100 мільярдів на рік, а також - подолання кліматичної кризи», - проголошує Єврокомісія.

Досі Росія забезпечує понад 40% газового імпорту у ЄС (залежність окремих країн сягає навіть 80%) і приблизно 27% нафти, а також значних обсягів вугілля.

Схвалений у квітні 5-тий пакет санкції ЄС передбачає ембарго на російське вугілля, що має почати діяти від середини серпня.

Ембарго на російське вугілля також запровадили США та Велика Британія.

Тим часом проголошені наміри ЄС відмовитися від російської нафти досі не затверджені через заперечення деяких країн, зокрема Угорщини, яка дуже залежить від нафти з Росії, що надходить трубопроводами.

Заклики до європейських санкцій щодо російського газу наразі залишаються недосяжними, бо рівень залежності Європи від газопостачань з Росії ще вищий, і найбільша країна ЄС - Німеччина залишається найбільшим споживачем російського газу.

Але до 2030 року ЄС планує відмовитися від енергії з Росії повністю.

План REPowerEU зосереджується на трьох головних напрямках:

1. Енергозбереження. Єврокомісія називає енергозбереження «найшвидшим і найдешевшим способом подолання енергетичної кризи та зменшення витрат на енергію».

Пропозиції зокрема передбачають, щоб уряди запровадили фіскальні заохочення енергозбереження «такі як зменшення рівнів ПДВ на енергоефективні системи опалення, на термоізоляцію будинків та пристроїв і устаткування».

2.Диверсифікація енергопостачань. ЄС пропонує такі кроки як колективна закупівля природного газу (зокрема імпорт зрідженого газу) водню тощо, а також підтримку сусідів ЄС.

«Ми далі працюватимемо разом з Україною, щоб гарантувати постачання та функціонування енергетичного сектору, водночас, прокладаючи шлях до майбутньої торгівлі електричним струмом та відновлювальним воднем, а також відбудовуватимемо енергетичну систему (України)», - сказано в роз’ясненнях плану.

3. Пришвидшений перехід на відновлювані джерела. Єврокомісія наполягає, що «пришвидшення і збільшення частки відновлюваної енергії в генеруванні, промисловості, будівництві й транспорті підштовхне зелену трансформацію і в майбутньому знизить ціни».

Планувальники сподіваються, до 2030 року досягти цілі - 40%-45% енергії з відновлюваних джерел.

У планах зокрема згадано використання сонячної і геотермальної енергії, а також «відновлюваного водню».

Дивіться також:

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Законопроект про допомогу Україні на 40 мільярдів доларів винесли на голосування Сенату на ранок у четвер. З подробицями – Юлія Ярмоленко

Більше

XS
SM
MD
LG