Спеціальні потреби

Актуально

На ринку праці США – неоднозначні показники

За даними Міністерства праці США, минулого місяця в приватному секторі створено 71 тисячу робочих місць. Але в цілому робочих місць втрачено більше, ніж створено, головним чином за рахунок звільнення тимчасових робітників, найнятих на час проведення перепису населення. І хоча загальний рівень безробіття лишився незмінним -- 9,5 відсотків, життя для пересічних американців не стає легшим.

Найостанніші дані демонструють важкий період одужання економіки після рецесії, найважчої з часів Великої депресії. Білий дім визнає, що попереду ще багато труднощів, але президент Барак Обама вказує на підстави для оптимізу:

«Ці дані віддзеркалюють очікувані втрати робочих місць після завершення перепису населення. Але фактом лишається те, що тепер щомісяця в приватному секторі робочі місця додаються, а не зникають, як це було перші сім місяців минулого року, і це добра ознака».

Хоча працевлаштування в приватному секторі в липні зросло, але керівник Бюро робочої статистики Кіт Голл вказує, що всенаціональний рівень безробіття лишається незмінним. «Приріст робочих місць в приватному секторі хоч і був, але незначний», - каже він.

Аналітики прогнозують, що впродовж решти року рівень безробіття лишатиметься досить високим. Втім економіст Девід Реслер вважає, що показник дещо зміниться, коли пільгові виплати по безробіттю закінчаться в листопаді:

«Багато з тих, хто тепер отримує пільгову допомогу по безробіттю, залишать ринок праці, а оскільки вони вже значаться безробітними, то рівень безробіття знизиться, хоч це не вплине на загальну картину ринку».

Але для декого про залишення ринку праці не може бути й мови. Еріка Смит – матір-одиначка – існує без сталого місця праці вже два роки. Інженер-електрик за фахом, вона перебивається талонами на харчі і тимчасовими роботами. Щодня вона ходить в Вірджинське бюро працевлаштування:

Доводиться щодня перевіряти Інтернет, ходити до бюро працевлаштування, звертатись до будь-кого, хто може допомогти».

Інші щойно стали на важкий шлях пошуків праці. Лора – нещодавно звільнена директор школи, погодилась говорити за умов анонімності. За її словами, вона ніколи не була безробітною і не була готова до такого повороту подій.

«Це страшно. Світ міняється, і я не певна, що мої знання, набуті впрдовж років, десь ще згодяться. Я потрапила в ситуацію, коли треба починати все з самого початку».

За словами Лори, найвірогідніше, що їй – попри її понад п’ятдесятилітній вік – доведеться перекваліфіковуватись. А це - урок життя, без якого вона би воліла обійтись, - каже вона.

Але з цим уроком спіткнутись доводиться багато кому. Від початку рецесії в грудні 2007 року у США втрачено більше восьми мільйонів робочих місць. З них цього року наразі вдалося відновити 600 тисяч.


Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG