Спеціальні потреби

На ринку праці США – неоднозначні показники


За даними Міністерства праці США, минулого місяця в приватному секторі створено 71 тисячу робочих місць. Але в цілому робочих місць втрачено більше, ніж створено, головним чином за рахунок звільнення тимчасових робітників, найнятих на час проведення перепису населення. І хоча загальний рівень безробіття лишився незмінним -- 9,5 відсотків, життя для пересічних американців не стає легшим.

Найостанніші дані демонструють важкий період одужання економіки після рецесії, найважчої з часів Великої депресії. Білий дім визнає, що попереду ще багато труднощів, але президент Барак Обама вказує на підстави для оптимізу:

«Ці дані віддзеркалюють очікувані втрати робочих місць після завершення перепису населення. Але фактом лишається те, що тепер щомісяця в приватному секторі робочі місця додаються, а не зникають, як це було перші сім місяців минулого року, і це добра ознака».

Хоча працевлаштування в приватному секторі в липні зросло, але керівник Бюро робочої статистики Кіт Голл вказує, що всенаціональний рівень безробіття лишається незмінним. «Приріст робочих місць в приватному секторі хоч і був, але незначний», - каже він.

Аналітики прогнозують, що впродовж решти року рівень безробіття лишатиметься досить високим. Втім економіст Девід Реслер вважає, що показник дещо зміниться, коли пільгові виплати по безробіттю закінчаться в листопаді:

«Багато з тих, хто тепер отримує пільгову допомогу по безробіттю, залишать ринок праці, а оскільки вони вже значаться безробітними, то рівень безробіття знизиться, хоч це не вплине на загальну картину ринку».

Але для декого про залишення ринку праці не може бути й мови. Еріка Смит – матір-одиначка – існує без сталого місця праці вже два роки. Інженер-електрик за фахом, вона перебивається талонами на харчі і тимчасовими роботами. Щодня вона ходить в Вірджинське бюро працевлаштування:

Доводиться щодня перевіряти Інтернет, ходити до бюро працевлаштування, звертатись до будь-кого, хто може допомогти».

Інші щойно стали на важкий шлях пошуків праці. Лора – нещодавно звільнена директор школи, погодилась говорити за умов анонімності. За її словами, вона ніколи не була безробітною і не була готова до такого повороту подій.

«Це страшно. Світ міняється, і я не певна, що мої знання, набуті впрдовж років, десь ще згодяться. Я потрапила в ситуацію, коли треба починати все з самого початку».

За словами Лори, найвірогідніше, що їй – попри її понад п’ятдесятилітній вік – доведеться перекваліфіковуватись. А це - урок життя, без якого вона би воліла обійтись, - каже вона.

Але з цим уроком спіткнутись доводиться багато кому. Від початку рецесії в грудні 2007 року у США втрачено більше восьми мільйонів робочих місць. З них цього року наразі вдалося відновити 600 тисяч.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG