Спеціальні потреби

Космічне агентство НАСА запустило супутник на Юпітер


Аерокосмічне агентство НАСА розпочало амбіційний проект, спрямований на дослідження Юпітера. У п'ятницю з космодрому на мисі Канаверал був запущений супутник «Джуно», який досягне Юпітера аж у 2016-му році.

Юпітер майже у 10 разів більший за Землю і вважається найстарішою планетою Сонячної системи. Що криється під його газовими хмарами? Науковці сподіваються отримати відповідь на це питання, щойно космічний апарат «Джуно» розпочне свою річну місію на орбіті величезної планети.

«У моделі «Джуно» значну частину місця займають баки з пальним. Більшість інструментів розташовані на передній палубі та кормі апарата. Але найпомітніша частина – звісно ж сонячні батареї», – каже дослідник НАСА Джон Чодас.

У своїй 5-річній подорожі космосом «Джуно» буде покладатись виключно на сонячну енергію. Апарат наблизиться до хмар Юпітера на 5 тисяч кілометрів та пройде небезпечні радіаційні поля планети.

Після цього «Джуно» рік кружлятиме над полярною орбітою планети. В цей час апарат збиратиме інформацію про магнітне та гравітаційне поля планети та склад планетарної атмосфери і ядра.

Вчені НАСА стверджують, що зібрана інформація допоможе відповісти на питання про виникнення Юпітера та цілої Сонячної системи.

Напередодні запуску за допомогою анімації Чодас пояснила журналістам, як «Джуно» подолає 640 мільйонів кілометрів, які відділяють Землю від Юпітера:

«Через п’ять хвилин після пуску буде активовано сонячні крила «Джуно». Через 3 хвилини крила повністю випростаються. Якщо на цей момент апарат не буде перебувати в необхідній позиції, ми змінимо його положення так, щоб сонячні промені потрапляли на крила і заряджали батареї. Надалі Джуно почне рух до Юпітера».

Місія «Джуно» покликана розширити знання людства про найбільшу планету Сонячної системи.

XS
SM
MD
LG