Спеціальні потреби

Актуально

Російські правозахисники, Кадиров прокоментували санкції США

Рамзан Кадиров

Свавілля Кадирова в Чечні стає все більш демонстративним

Російський МЗС вважає, що санкції, запроваджені США проти оточення глави Чечні Рамзана Кадирова і підконтрольних йому структур, носять надуманий характер і не підкріплені доказами. Про це у п'ятницю, 11 грудня, заявила офіційна представниця зовнішньополітичного відомства Росії Марія Захарова.

На думку Захарової, ці заходи покликані, ні більше, ні менше, затвердити в очах міжнародної громадськості образу росіян як «порушників прав людини».

Нагадаємо, в четвер США відповідно до «закону Магнітського» запровадили санкції особисто проти Рамзана Кадирова, а також проти низки кампаній і групи осіб, тісно пов'язаних з ним.

Зокрема, згідно з повідомленням Мінфіну США, до «чорного списку» потрапили футбольний клуб «Ахмат», який бере участь в першості Росії, одноіменний бійцівський клуб, фонд Ахмата Кадирова та інші структури.

"Це треба підтвердити, але схоже, що на практичному рівні наслідками цих санкцій стане заборона на ведення бізнесу з Кадироваим для мешканців та громадян США", - твітував про зміст санкції журналіст CBS Sports Люк Томас.

США не вперше запроваджують санкції проти Кадирова, його наближених і родичів. Глава Чечні з 2014-го року знаходиться і під санкціями ЄС.

Сам Кадиров, коментуючи санкції заявив, що "на Чеченську республіку та її розвиток ці санкції жодним чином не впливають".

... як в Америці не зрозуміють, що нам ці санкції не заважають? Чи вони живуть у власному світі коміксів, де від слова "санкції" по тілу мають пробігати мурашки
Відповідь Кадирова на санкції

"Дивно інше - як в Америці не зрозуміють, що нам ці санкції не заважають? Чи вони живуть у власному світі коміксів, де від слова "санкції" по тілу мають пробігати мурашки?" - написав Кадиров у Telegram.

"Санкції проти улюбленої спортивної організації Рамзана Кадирова зачепили диктатора Чечні", - коментує реакцію Кадирова американський журналіст Карім Зідан, який пише про політику та змішані єдиноборства.

Ігор Каляпін: «Глава Чечні, не зважаючи на будь-які закони, може чинити зі співвітчизниками так, як заманеться»

Голова «Комітету проти тортур» Ігор Каляпін каже, що нові санкції проти оточення Кадирова і пов'язаних з ними структур важливі як черговий сигнал, щоб зайвий раз нагадати світові про свавілля, що їх чинили в Чеченській республіці. За його словами, там відбуваються абсолютно неприйнятні речі для будь-якого цивілізованого суспільства.

«Санкції також потрібні і виправдані в якості сигналів російським органам влади, які повинні звернути на увагу на те, що відбувається у них під боком, - додав він і інтерв'ю Російській службі« Голосу Америки ». - І в цьому сенсі вони виконують свою роль. Що ж стосується їх впливів на конкретних осіб, то останнім, на мою думку, на санкції абсолютно наплювати. Вони не збираються подорожувати світом, відкривати банківські рахунки за кордоном і зовсім комфортно почуваються будинку, в своїх квартирах, обладнаних золотими унітазами».

Разом з тим Ігор Каляпін вважає, що США адекватно відреагували на ситуацію в республіці. Тому що абсолютне свавілля в Чечні стає все більш демонстративним, пояснив голова «Комітету проти тортур».

«Кадиров і його найближче оточення, анітрохи не соромлячись, нарочито показують, що будь-який чеченець незалежно від того, де він знаходиться - в його рідному селищі, в центральній Росії чи Європі, - знаходиться під юрисдикцією Кадирова, - підкреслив він. - Глава Чечні, абсолютно не зважаючи на будь-які законами, може чинити співвітчизниками так, як заманеться.

Це проявляється як у риториці, так і діях, які отримали широкий резонанс, резюмував правозахисник.

Валерій Борщов: «Ситуація з правами людини в Чечні залишається потворною»

Співголова Московської Гельсінської Групи Валерій Борщов згоден з тим, що Рамзан Кадирова і його оточення, безумовно, заслуговують санкцій. На його думку, це людей не викликає жодного сумніву у жодної тверезомислячої людини.

«Бо ситуація з правами людини в Чечні залишається потворною, - уточнив співрозмовник« Голосу Америки ». - Кадиров зухвало поводиться на противагу усім цивілізованим нормам, як втім, і російським законам. Це один з найбільш критичних щодо прав людини регіонів в світі. Те, що там твориться щодо представників ЛГБТ, суща дикість, їм оголошена кривава вендета».

При цьому правозахисник не зміг сказати, наскільки ефективні західні санкції проти режиму Кадирова. Як показує досвід, санкції взагалі далеко не завжди досягають своїх цілей, констатував він.

«Але, у будь-якому разі, це хід у вірному напрямку. А що стосується футбольного клубу «Ахмат», то для Кадирова, поза всякими сумнівами, це болючий укол, оскільки він використовує футбол в цілях зміцнення свого іміджу, своєї влади », - уклав співголова Московської Гельсінської групи.

Валерій Борщов також вважає, що нові санкції послужать серйозною пересторогою для деяких арабських країн, з якими Кадиров зав'язав контакти і прагне зміцнити і розвинути їх.

Так, за даними американських конгресменів Тома Малиновскі і Джо Уїлсона, лише прямі інвестиції ОАЕ в Чечню становлять 350 млн доларів США. Крім того Кадиров отримує прибуток від змаганнь з кінного спорту, які проходять у цій країні.

Дивіться також: Стартап Masterworks створив платформу, де кожен бажаючий може стати співвласником витвору мистецтва

Всі новини дня

Британські й німецькі танки в Україні «скоро виконуватимуть бойові завдання»

Навчання українських військових на танках Леопард-2 в Іспанії. 13 березня 2023 р.

Українська армія готується до бойового застосування німецьких і британських танків та іншої західної важкої бронетехніки, яку українські представники назвали необхідною для визволення захоплених Росією територій на сході й півдні України.

США також зобов’язалися надати українцям свої важкі танки Абрамс, але першочергово Україна отримує американські бойові машини піхоти Бредлі та інші бронемашини.

Я впевнений, що вони зможуть сприяти важливим досягненням на фронті.

Український міністр оборони Олексій Резніков підтвердив, що британські танки Челленджер-2 вже в Україні, після того, як Велика Британія оголосила, що на Батьківщину після навчання на британських танкових полігонах повернулися українські танкісти.

«Ці чудові машини скоро почнуть виконувати бойові завдання», - написав Олексій Резніков у Twitter 28 березня, з подякою британському прем'єр-міністру Ріші Сунаку та міністру оборони Бену Воллесу.

«Обіцяно - доставлено», - похвалися німецький міністр оборони Борис Пісторіус, повідомивши 27 березня, що 18 сучасних танків Леопард-2 A6 вже в Україні разом з наборами боєприпасів і запчастин.

Німецький урядовець висловив впевненість, що ті танки разом з навченими українськими танкістами «зможуть сприяти важливим досягненням».

За словами Бориса Пісторіуса Німеччина знайшла можливість збільшити свою партію Леопардів ще на чотири одиниці, і що разом з постачаннями зі Швеції та Португалії це створить повноцінну танкову бойову групу.

Першою про рішення надати Україні свої важкі танки заявила Велика Британія.

Провідним ініціатором постачання українцям танків Леопард-2 стала Польща, підштовхнувши німецько-американську домовленість про постачання Україні Леопардів та американських Абрамсів.

До так званої «танкової коаліції» згодом долучилися також такі країни як Іспанія, Канада й інші.

«Ще рік тому ніхто б не міг подумати, що підтримка партнерів буде такою потужною. Що увесь цивілізований світ перезавантажиться і врешті дасть опір кривавому агресору, країні-терористу рф», - написав міністр оборони України 27 березня у Facebook, повідомляючи про прибуття західної бронетехніки включно з американськими і німецькими бойовими машинами піхоти.

Український міністр також заявив у тому дописі: «Всі наші міста будуть звільнені і ми вийдемо на кордони, міжнародно визнані у 1991 році. А ця нова техніка складе добру компанію своїм «побратимам» на полі бою. Невдовзі її переваги завдяки нашим військовим відчують на собі російські окупанти».

Дивіться поширене через Twitter відео українського міністра оборони Олексія Резнікова з британськими танками Челленджер-2 в Україні:

США підтримали створення трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України

Посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак. Фото зроблене 21 листопада 2022 року. VOA/Олексій Осика

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це заявила посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.

«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого [internationalized, - ориг.] суду в рамках судової системи України», - заявила представниця Держдепу.

Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

За словами Бет Ван Скаак, подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України».

У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись. «Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», - наголошує Бет Ван Скаак.

Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

«Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні», - говорить представниця Держдепу.

Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

На питання української служби Голосу Америки про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.

«Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер [internationalized tribunal, - ориг.] і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції».

Нагадаємо, що як повідомляв Голос Америки, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі звинувачують Путіна у воєнному злочині примусового вивезення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.

Президент США Джо Байден назвав виправданим ордер на арешт російського президента Путіна, який напередодні видав Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Байден підкреслив, що Путін скоїв воєнні злочини. Американський президент, однак, зауважив, що МКС має обмежене міжнародне визнання.

Дивіться також: Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео

Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG