Спеціальні потреби

Актуально

Що думають про Елейну Кейґен її колеги з Гарварду та однокласники?

У Сенаті тривають слухання у справі призначення Елейни Кейґен до Верховного суду США. Кейґен - колишній ректор Юридичної школи при Гарвардському університеті - дуже рідко висловлює свої погляди публічно, отож важко передбачити, які позиції вона займатиме, ставши членом Верховного суду. Щоби довідатися більше про Кейґен, репортери Голосу Америки відвідали її колишніх колег у Гарвардській юридичній школі та її колишніх однокласників у середній школі в Нью-Йорку.

Багато викладачів Гарвардської юридичної школи заявили, що їх не здивувала пропозиція президента Обами призначити Елейну Кейґен до Верховного суду США. Теперішній ректор Елен Косґров вважає Кейґен яскравою особистістю:

«Вона є рок-зірка».

Минулого тижня ректори 69 юридичних шкіл по всій країні у листі до голови сенатського Комітету з питань судочинства підтримали призначення Кейґен до Верховного суду.

Проте частина республіканських законодавців вважає, що Кейґен бракує досвіду, оскільки вона, хоч і кваліфікований юрист, але ніколи не працювала суддею. Відсутність судового досвіду також не дає зрозуміти, якими є особисті переконання Кейґен щодо суспільно важливих питань та політики.

Колишня однокласниця Кейґен Леслі Гантер-Ґедсен розповідає, що Кейґен завжди трималася дещо осторонь від інших:

«Справа не в тому, що з Елейною не можна було дружити. Бо ми ж були друзями. Річ у тім, що вона частково завжди була замкнута в собі».

З цією характеристикою погоджується учителька американської історії в середній школі Анна Морела. Вона каже, що Кейґен подібна на свою маму, яка більшість життя пропрацювала вчителькою в початковій школі:

«Її матір була учителькою, яка ніколи не обговорювала політичні питання».

Елейна Кейґен і двоє її братів виростали в заможному районі Мангеттена. Її Батько - адвокат і активіст - завжди відверто висловлював свої погляди. Про Елейну часто казали, що вона пішла у свого батька.

Анна Морело розповідає:

«Вона завжди ставила запитання. Вона все піддавала сумніву. Отож у суперечці з нею завжди треба було наводити багато аргументів і доказів».

Однокласниця Леслі Гантер-Ґедсен згадує, як Елейна Кейґен намагалася змінити шкільні правила щодо паління:

«Вона сперечалася з адміністрацією, домагалася, щоби в одному з туалетів учні мали право палити. Це вимагало від неї багато сміливості».

Кейґен відстоює свої погляди протягом усього свого життя. Будучи ректором Юридичної школи Гарвардського університету, вона заборонила армійським рекрутерам вербувати студентів у армію на території університету. Вона протестувала проти політики армії, згідно з якою гомосексуалістам було заборонено нести військову службу. Ця політика, як казала Кейґен, порушує університетські правила, що не допускають дискримінації за ознакою статі.

Алекса Шабекоф - заступник ректора Юридичної школи Гарварду говорить:


«Вона опинилася між двома вогнями: з одного боку - захист громадянських прав студентів, згідно з нашою політикою супроти дискримінації; і з іншого - дотримання усіх вимог законодавства».

Кейґен зняла заборону на вербування студентів до армії, коли Пентагон погрозив затримати оплату всіх федеральних грошей Гарварду.

Прихильники Кейґен наголошують на тому, що вона в першу чергу - неупереджена. Теперішній ректор Юридичної школи Гарварду Елен Косґров каже, що Кейґен збалансувала професорський склад школи, де раніше переважали викладачі ліберальних поглядів, і прийняла на роботу більше консервативних професорів.

Елен Косґров пояснює:

«Вона не лише їх найняла. Вона також домоглась, щоби викладачі часто спілкувалися між собою».

На слуханнях у Сенаті законодавці намагаються встановити, якими є погляди Кейґен у різних ключових питаннях. Деякі демократи побоюються того, що вона займає надто центристські позиції, а консерватори занепокоєні тим, що її погляди в питанні абортів і свободи слова - надто ліберальні.

Зараз Елейна Кейґен займає посаду першого заступника міністра юстиції. Вона є головним представником уряду у справах, які розглядаються у Верховному суді США.


Всі новини дня

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

"Це велика честь". Українка Марина В’язовська отримала престижну нагороду з математики – медаль Філдса. В інтерв’ю журналістам АР вона каже, що для неї це велика честь і відповідальність. Вона також поділилася, як на неї вплинула війна

Скільки може тривати російська війна в Україні – коментарі американських законодавців. Відео

Скільки може тривати війна Росії в Україні - коментують законодавці США із демократичної та республіканської партій. Частина з них кажуть, що на такій високій інтенсивності, війна не може тривати довго. Інші передбачають, що повного виведення російських військ, зокрема із Криму, може не статися.

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:59 0:00

Над прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном знову нависла загроза відставки. За минулу добу вже понад 30 членів уряду Джонсона склали свої повноваження. Що буде далі, і яке значення це матиме для України – розповідає Богдан Цюпин.

Розблокування українських портів – у центрі уваги розмови держсекретаря США Блінкена та голови МЗС України Кулеби – Держдеп

держсекретарь США Ентоні Блінкен та голова МЗС України Дмитро Кулеба

Державний секретар США Ентоні Блінкен «засудив звірства Росії в Україні» та поїнформував українського колегу, міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу, про нові заходи, яке світове співтовариство готове ухвалити для розблокування українських портів, повідомив прессекретарь Державного департаменту Нед Прайс.

На брифінгу для журналістів у середу, 6 липня, він сказав, що напередодні зустрічі міністрів закордонних справ G20 на Балі та за підсумками самітів G7 і НАТО, голови дипломатичних відомств США та України обговорили «тверду рішучість Альянсу та партнерів підтримувати Україну, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність від неспровокованої агресії Росії».

Також держсекретар, за словами Прайса, «надав оновлену інформацію щодо багатосторонніх зусиль щодо розв’язання військового блокування Росією експорту сільськогосподарської продукції з українських портів».

Ентоні Блінкен також обговорив безпекову допомогу США Україні та повідомив про «подальшу бюджетну підтримку України, підтвердивши непохитну відданість Сполучених Штатів демократичному, вільному та процвітаючому майбутньому України», - сказав Прайс.

Саміт країн-членів НАТО та держав-партнерів відбувся в іспанському Мадриді 28-30 червня.

Зустріч міністрів закордонних справ G20 розпочинається 7 липня на острові Балі, в Індонезії.

Різниця між рівнем підтримки України демократами та республіканцями зростає. 4 висновки опитування громадської думки США

Українці вперше взяли участь в Параді на День незалежності у Вашингтоні 4 липня, 2022 р.

Результати соціологічного опитування оприлюднив університет Меріленду

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою. Спад цієї готовності у травні не став тенденцією: червневі показники вищі, ніж у травні, хоча й далі відстають від березневих, коли підтримка була найвищою.

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою

Про це свідчить останнє соціологічне дослідження щодо критичних проблем, результати якого оприлюднив університет Меріленду. В опитуванні, проведеному наприкінці червня, взяло участь 2208 респондентів. І як зазначає директор соціологічної служби університету професор Шіблі Теламі, результати дослідження «особливо примітні, якщо взяти до уваги підвищення цін на нафту та зростання інфляції, з якими зіткнулися американці від початку війни».

«І це має бути музикою для вух президента Джо Байдена, оскільки його адміністрація вклала значні кошти у підтримку України, зміцнення та розширення Північноатлантичного альянсу (НАТО) і у протидію Росії», - зауважив Теламі.

Соціолог звертає увагу на чотири ключові результати останнього дослідження.

По-перше, американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції. Серед респондентів, які брали участь у червневому опитуванні, 62% заявили, що готові терпіти більш високі ціни на електроенергію. Цей показник вищий, ніж у травні (59%), хоча й нижчий, ніж у березні (73%).

американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції

Подібним чином, 58% висловили готовність, заради допомоги Україні, миритися зі зростанням інфляції (у травні таких було 52%, а у березні 65%).

Готовність американців, заради захисту України, ризикувати життям солдатів армії США залишається низькою – 32%, хоч цей показник піднявся до березневого рівня після падіння в травні.

Другий ключовий результат дослідження, на який звертають увагу соціологи, полягає у значній відмінності між демократами та республіканцями у ступені готовності заплатити ціну за підтримку України.

«Розрив між ними поволі зростає; причому демократи висловлюють набагато більшу готовність платити ціну», - коментує отримані дані директор соціологічної служби Мерілендського університету.

Як зазначає професор Теламі, «у той час як 78% відсотків демократів готові миритися з вищими цінами на енергоносії, лише 44% республіканців кажуть те саме». Щодо готовності заплатити вищою інфляцією, то з цим згодні 72% демократів і лише 39% республіканців.

Що стосується готовності ризикувати, заради захисту України, життям американських солдатів, то у червні за це висловились 37% демократів і 22% республіканців.

Третім визначальним результатом дослідження, з погляду соціологів, стало уявлення американців про те, хто перемагає, а хто зазнає поразки у російсько-українській війні.

Хоча більшість респондентів кажуть, що наразі ані Росія, ані Україна не перемагають і не зазнають поразки, певну перевагу опитані вбачають на боці України.

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки (27% до 20%), тоді як Росія терпить більше невдач, ніж успіхів (29% до 20%). Такої ж думки дотримуються як демократи, так і республіканці.

Незважаючи на те, що адміністрація Байдена виступала проти запровадження безполітної зони над Україною, американська громадськість дедалі більше підтримує цю ідею, - попри занепокоєння можливим посиленням конфронтації з Росією.

підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла

Згідно з результатами опитування, підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла з 56% у березні до 59% у травні та 65% у червні.

Ця тенденція вийшла за межі партійних ліній: дедалі більше республіканців (від 52% до 54% і до 57%) та демократів (від 61% до 64% і до 72%) підтримують запровадження безполітної зони, якщо війна триватиме.

Таким чином, результати дослідження засвідчують: готовність американців платити ціну за підтримку України залишається міцною.

«Це гарна новина для адміністрації Байдена, яка визначила своїм пріоритетом підтримку України», - пише професор Теламі. Як він зазначає, якби втома від війни в американському суспільстві зростала, це мало б політичні наслідки, вигідні Путіну.

«Адже лідери в демократичних країнах зазвичай чутливі до ставлення своєї громадськості», - висновує соціолог.

Динаміка настроїв в американському суспільстві, представлена в опитуванні університету Меріленда, простежується і в інших соціологічних дослідженнях у США.

Згідно з висновками впливового дослідницького центру Pew Research Center, більшість американців підтримуютть дії, вжиті адміністрацією Байдена у відповідь на російське вторгнення, включно із запровадженням суворих економічних санкцій проти Росії та відправкою військового обладнання і зброї в Україну. За даними травневого опитування Pew Research Center, більше дорослих американців схвалюють (45%), ніж не схвалюють (34%) реакцію адміністрації Байдена на російське вторгнення в Україну.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG