Спеціальні потреби

Актуально

Що думають про Елейну Кейґен її колеги з Гарварду та однокласники?

У Сенаті тривають слухання у справі призначення Елейни Кейґен до Верховного суду США. Кейґен - колишній ректор Юридичної школи при Гарвардському університеті - дуже рідко висловлює свої погляди публічно, отож важко передбачити, які позиції вона займатиме, ставши членом Верховного суду. Щоби довідатися більше про Кейґен, репортери Голосу Америки відвідали її колишніх колег у Гарвардській юридичній школі та її колишніх однокласників у середній школі в Нью-Йорку.

Багато викладачів Гарвардської юридичної школи заявили, що їх не здивувала пропозиція президента Обами призначити Елейну Кейґен до Верховного суду США. Теперішній ректор Елен Косґров вважає Кейґен яскравою особистістю:

«Вона є рок-зірка».

Минулого тижня ректори 69 юридичних шкіл по всій країні у листі до голови сенатського Комітету з питань судочинства підтримали призначення Кейґен до Верховного суду.

Проте частина республіканських законодавців вважає, що Кейґен бракує досвіду, оскільки вона, хоч і кваліфікований юрист, але ніколи не працювала суддею. Відсутність судового досвіду також не дає зрозуміти, якими є особисті переконання Кейґен щодо суспільно важливих питань та політики.

Колишня однокласниця Кейґен Леслі Гантер-Ґедсен розповідає, що Кейґен завжди трималася дещо осторонь від інших:

«Справа не в тому, що з Елейною не можна було дружити. Бо ми ж були друзями. Річ у тім, що вона частково завжди була замкнута в собі».

З цією характеристикою погоджується учителька американської історії в середній школі Анна Морела. Вона каже, що Кейґен подібна на свою маму, яка більшість життя пропрацювала вчителькою в початковій школі:

«Її матір була учителькою, яка ніколи не обговорювала політичні питання».

Елейна Кейґен і двоє її братів виростали в заможному районі Мангеттена. Її Батько - адвокат і активіст - завжди відверто висловлював свої погляди. Про Елейну часто казали, що вона пішла у свого батька.

Анна Морело розповідає:

«Вона завжди ставила запитання. Вона все піддавала сумніву. Отож у суперечці з нею завжди треба було наводити багато аргументів і доказів».

Однокласниця Леслі Гантер-Ґедсен згадує, як Елейна Кейґен намагалася змінити шкільні правила щодо паління:

«Вона сперечалася з адміністрацією, домагалася, щоби в одному з туалетів учні мали право палити. Це вимагало від неї багато сміливості».

Кейґен відстоює свої погляди протягом усього свого життя. Будучи ректором Юридичної школи Гарвардського університету, вона заборонила армійським рекрутерам вербувати студентів у армію на території університету. Вона протестувала проти політики армії, згідно з якою гомосексуалістам було заборонено нести військову службу. Ця політика, як казала Кейґен, порушує університетські правила, що не допускають дискримінації за ознакою статі.

Алекса Шабекоф - заступник ректора Юридичної школи Гарварду говорить:


«Вона опинилася між двома вогнями: з одного боку - захист громадянських прав студентів, згідно з нашою політикою супроти дискримінації; і з іншого - дотримання усіх вимог законодавства».

Кейґен зняла заборону на вербування студентів до армії, коли Пентагон погрозив затримати оплату всіх федеральних грошей Гарварду.

Прихильники Кейґен наголошують на тому, що вона в першу чергу - неупереджена. Теперішній ректор Юридичної школи Гарварду Елен Косґров каже, що Кейґен збалансувала професорський склад школи, де раніше переважали викладачі ліберальних поглядів, і прийняла на роботу більше консервативних професорів.

Елен Косґров пояснює:

«Вона не лише їх найняла. Вона також домоглась, щоби викладачі часто спілкувалися між собою».

На слуханнях у Сенаті законодавці намагаються встановити, якими є погляди Кейґен у різних ключових питаннях. Деякі демократи побоюються того, що вона займає надто центристські позиції, а консерватори занепокоєні тим, що її погляди в питанні абортів і свободи слова - надто ліберальні.

Зараз Елейна Кейґен займає посаду першого заступника міністра юстиції. Вона є головним представником уряду у справах, які розглядаються у Верховному суді США.


Всі новини дня

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Зеленський запросив Ілона Маска в Україну - NYT

Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск. 25 серпня 2022. REUTERS/Adrees Latif

Президент України Володимир Зеленський 30 листопада запросив американського мільярдера Ілона Маска відвідати Україну, щоб побачити збитки, завдані країні російськими військами, повідомляє видання The New York Times.

Такий візит міг би допомогти бізнесменові зрозуміти ситуацію, перш ніж робити заяви про неї, сказав Зеленський через відеозв’язок із The New York Times DealBook Summit.

«Якщо ви хочете зрозуміти, що тут зробила Росія, приїжджайте в Україну, і ви побачите це на власні очі. Після цього ви скажете нам, як закінчити цю війну, хто її почав, і коли ми можемо її закінчити», – цитує Зеленського видання.

На початку жовтня американський мільярдер, засновник компанії SpaceX Ілон Маск у твітері написав, що задля досягнення миру Україна має залишатися нейтральною, а Росії треба віддати Крим. При чому, за його словами, «Крим формально є частиною Росії, як це було з 1783 року (до помилки Хрущова)».

Ця заява викликала осуд українського суспільства. Після критики та реакції президента Володимира Зеленського Маск заявив, що і далі підтримує Україну, але виступає проти «масштабної ескалації» у війні Росії проти України.

У лютому Ілон Маск безкоштовно надав Україні термінали Starlink для потреб українських військових.

У вересні компанія Маска SpaceX заявила, що не може продовжити фінансування роботи терміналів і звернулася до оборонного відомства США з проханням узяти на себе ці витрати. Невдовзі після цього власник SpaceX Ілон Маск сказав, що Starlink продовжать роботу в Україні незалежно від того, чи Пентагон платитиме за це.

Більше

XS
SM
MD
LG