Актуально
- Голос Америки
Канада оголосила новий пакет допомоги Україні та санкції проти Росії і Білорусі

Канада оголосила новий пакет військової допомоги Україні та санкції проти Росії та Білорусі під час візиту прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля до Торонто.
Під час зустрічі Шмигаля із прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив: "Ми продовжуватимемо підтримувати України у її протистоянні жорстокому вторгненню Росії – доти, доки це буде потрібно. Канада завжди буде поруч, щоб захищати наші цінності і демократію, а також міжнародні правила. Канада допомагає українцям захищатися, надсилаючи військову допомогу, включаючи танки та бронетехніку, боєприпаси, зброю та інше обладнання".
"Сьогодні ми оголошуємо про надання ще більшої кількості зброї з Канади, яка надішле 21 000 штурмових гвинтівок, 38 кулеметів і понад 2,4 мільйона патронів. Це допоможе ЗСУ продовжувати боронити свободу та боротися за територію України", - сказав очільник канадського уряду.
Трюдо також нагадав, що наприкінці березня державний бюджет України отримав 2,4 мільярда канадських доларів (близько 1,8 мільярда доларів США) від Канади як кредит на пільгових умовах.
Ще один спосіб підтримати Україну — переконатися, що Росія є відповідальною за всі свої дії.Джастін Трюдо
"Ще один спосіб підтримати Україну - переконатися, що Росія відповідальна за всі свої дії. Тому ми запровадили санкції проти осіб та установ у Росії та Білорусі", - додав Трюдо.
Віце-прем'єр-міністерка - міністерка фінансів Канади Христя Фріланд українською мовою висловила захоплення народом України. "Канада вдячна тобі, демократія вдячна тобі, - сказала Христя Фріланд прем’єр-міністру України. - Ми хочемо бути впевненими, що Україна переможе у цій війні. Бо вони ведуть боротьбу і за нас, боротьбу за демократію".
Крім того, сторони підписали двосторонні документи. Денис Шмигаль оголосив зокрема про оновлення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, що містить у тому числі 9 нових розділів.
Також прем’єр-міністр України відвідав одне з хімічних підприємств Канади, де було укладено домовленість про постачання продукції, яка допоможе Україні у питанні отримання ядерного палива до 2045 року.
Серед тем обговорення посадовців була відбудова України після війни. "Це буде наймасштабніший проект у Європі з часів Другої світової війни, - сказав Шмигаль. - Очікуємо активізації діяльності канадських компаній в Україні. Хочу подякувати всім канадцям за віддану та непохитну допомогу українцям, яка допомагає нам обороняти Україну. Підтримка Канади допомагає тримати економіку "на плаву", зберігати врожай, підтримувати вразливі групи суспільства, розслідувати воєнні злочини".
Шмигаль також зауважив, що єдиний шлях до перемоги України - організація армії за стандартами НАТО.
Цього тижня Денис Шмигаль відвідає також США для участі в щорічного форуму Весняні зустрічі у Вашингтоні, де зустрінеться з керівництвом МВФ, Світового банку, Європейського інвестиційного банку, очільниками міністерств, зокрема, Пентагону.
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум