Спеціальні потреби

Життя у США в умовах карантину – розповіді українців


Як українцям у США живеться в умовах карантину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

Ми розпитали українців із різних міст США про те, як вони живуть в умовах карантину

Олена, Колорадо Спрінгс, штат Колорадо

Є вимога лишатись вдома, піти можна лише у продуктовий супермаркет або в аптеку, також дозволені прогулянки парком за умови, якщо ви будете дотримуватись дистанції з іншими людьми. Салони краси, музеї, театри та спортивні клуби – зачинено. Що стосується ресторанів та магазинів, то все працює онлайн, можна замовити будь-яку продукцію додому.

Скуповують картоплю, цибулю, хліб, муку, крупи, яйця, і якщо ви під кінець дня прийдете до супермаркету, то побачите порожні полиці, але там буде об’ява, де буде вказано наступну доставку товару. Ще деякі продукти продають лімітовано, тобто мені продали лише дві баночки йогурту, сказали, що дві на одну людину. Так само продають лише одну упаковку туалетного паперу одній людині.

Дмитро, Канзас-Сіті, штат Канзас

Ми не можемо виходити з дому, ну можемо, але якщо за чимось потрібним: купити їжу, воду чи шукати медичної допомоги.

Люди скупили в паніці все. Запанікували, туалетний папір зник з полиць магазинів, паперові рушники, консерви, напівфабрикати, борошно. Тому люди були готові пережити апокаліпсис.

Але зараз люди трохи розслабились і, не зважаючи на карантин, виходять на вулицю просто гуляти, тому що їм набридло просто сидіти.

Дарія, Сан-Хосе, штат Каліфорнія

Люди вже не так активно скуповують продукти, запускають людей дозовано і, в принципі, вдається зберігати дистанцію між людьми.

На вулицях багато людей, всі ходять без масок. У нас у самих 3-річна дитина, але ми не виходимо на вулицю, бо зберігати дистанцію з дитиною вдень дуже складно. Плюс, якщо ти проходиш майданчик, то, скоріш за все, ти на нього зайдеш.

Тому ми ходимо гуляти ввечері, ходимо по трейлах (пішохідних доріжках, - ред.), з ліхтариками, дивимось на равликів, слухаємо жаб, - от такі у нас місцеві розваги в Каліфорнії.​

Роман та Анатолій. Власники кав'ярні Caffeine Lakewood у Клівленді, Огайо

Дуже багато бізнесів закриті, працюють лише продуктові магазини та аптеки. Великої паніки у місті немає, у магазинах є достатньо товарів. Ми маємо можливість доставляти їжу додому або продавати на виніс, але через те зменшилась кількість людей, які працюють в офісах, нас бізнес зазнає великих втрат. Приблизно на 80% знизились наші продажі.

Держава дає можливість зареєструватись на кредити із низьким відсотком, але ми кілька разів пробували зареєструватись, але це було досить тяжко через те, що було багато людей, які хочуть зареєструватись.

Юлія, Чикаго, штат Іллінойс​

Забороняється скупчення людей більше 10 в одному приміщенні, тобто різні вечірки відміняються. Паніка між людьми є, наприклад, в моєму комплексі я бачу, що люди дотримуються карантину, сидять вдома. Якщо в нас завжди серед робочого дня паркінгові місця порожні, то зараз паркінг повний, всі машини на місці тобто ніхто нікуди не виїжджає. Всім офісним працівникам було наказано перейти на дистанційну роботу з дому.

На вулицях помітно зменшилась кількість машин, людей, але є такі, хто не дотримується карантину. Я розумію, що є професії, які вимагають прийти на роботу, це і продавці в магазинах, і медики, і продавці в будівельних магазинах, і будівельники, вони якраз зараз найбільше наражаються на небезпеку.

Рита, Джерсі-Сіті, штат Нью-Джерсі

В нашому будинку встановили санітайзери, виконують регулярне прибирання, закриті спортзали, кафе. У супермаркетах ми відчуваємо, що важко знайти деякі товари, наприклад, рис, макарони, деякі консерви, туалетний папір, паперові рушники.

Скрізь по місту розвішані плакати, які рекомендують дотримуватись відстані близько 6 футів (1.2 метри) та, бажано, сидіти вдома.

Також це дуже гарний час відвідати Мангеттен для того щоб зробити фото на Таймз-Сквер без людей.

Дивіться також: Українки Нью-Йорку заснували український книжковий клуб. Відео

Українки Нью-Йорку заснували український книжковий клуб. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

  • 16x9 Image

    Марія Прус

    В українській службі Голосу Америки з 2016 року. Висвітлює політику, культурні та соціальні події, а також життя української громади у США. Має ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

XS
SM
MD
LG