Спеціальні потреби

У Новому Орлеані відроджується джаз


По майже п’яти роках після урагану Катрина, який практично повністю знищив Новий Орлеан, в місто повертається джаз – музичний жанр, що з’явився саме тут, але останніми роками втратив популярність. Великою мірою відродженню джазу сприяє трубач Ирвин Мейфилд.

Задовго до урагану Катрина джаз поступово зникав із Нового Орлеана. Відвідувачі музичних клубів на знаменитій Бурбон-стрит давно почали віддавати перевагу іншим стилям музики: рок, поп, кантрі. Але після Катрини в місті явно відчувалася потреба у джазі. Тож кілька років тому повернув джаз на Бурбон-стрит в джазовий театр при готелі Роял Сонеста. Музикант розповідає, що відродженню сприяло повернення в місто музикантів, які виїхали після урагану:

«Ураган Катрина змусив багатьох залишити Новий Орлеан, але тепер більшість музикантів повернулась. Думаю, що Новий Орлеан все ще лишається найкращим місцем для музикантів – тобто для того, щоби жити вдома, мати роботу і досить комфортабельний рівень життя».

Ирвин Мейфилд каже, що його щодня вражає, скільки зустрічається людей, які ніколи не чули джазової музики.

«І в нашому джаз-клубі ми виходимо з позицій, що усі наші слухачі ніколи не були знайомі з джазом, і граємо, звертаючись до новонароджених вболівальників джазової музики. Ми прагнемо, щоби люди усвідомили, яка це чудова музика і яким фантастичним є джаз», - говорить ньюорлеанський трубач.

Кожен відвідувач має власну історію, і чудово розмовляти з людьми перед концертом, після нього, а часами і під час концерту, каже Ирвин Мейфилд:

«Ми просто питаємо публіку, хто звідки, і люди починають гукати: з Південної Дакоти, з Нью-Гемпшира... І завжди зокрема приємно почути: «Я з дев’ятого району», чи «Я з Французького кварталу, я тут працюю». Тому у нас тут бувають і місцеві, і з таких далечінь, як Японія», - розповідає джазист.

Ирвин Мейфилд, який також виконує функції культурного посла Нового Орлеана, вірить у відродження міста – попри тяжкі наслідки урагану Катрина. Він переконаний, що це станеться завдяки місцевим художникам, музикантам, кулінарам і просто місцевим жителям.

«Як свідчить історія, коли талановиті люди збираються разом -це завжди приводить до успіху. Я високо оцінюю шанси Нового Орлеана відбудуватись, бо в нас чудові люди», - каже Ирвин Мейфилд.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG