Спеціальні потреби

Актуально

Президент Назарбаєв, можливо, стане ‘лідером нації’ на все життя

У Казахстані законодавці вдалися до заходів з метою надання чинному президенту Нурсултану Назарбаєву політичну владу на все життя.

У вівторок нижня палата парламенту прийняла поправки до законопроекту, який проголошує Назарбаєва «лідером нації» і надає йому імунітет від судового переслідування.

Верхня палата розглядатиме законопроект у четвер.

Президент Назарбаєв керує Казахстаном з часу розвалу Радянського Союзу у 1991 році.

Згідно з законопроектом, «лідер нації» не може бути затриманий, арештований чи допитуваний, і в нього не можна провести обшуку. Законопроект захищає також майно Назарбаєва і його родини.

Статус «лідера нації» також дасть президенту Назарбаєву голос у внутрішній і закордонній політиці після того, як він залишить посаду.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG