Спеціальні потреби

Прийшов час знайти рішення шодо Сирії - держсекретар Керрі


Державний секретар США Джон Керрі виступає на Мюнхенській конференції з безпеки. 13 лютого 2016 року.

«Ми сподіваємось, цей тиждень може стати тижнем змін», - сказав Джон Керрі.

Криза в Сирії досягла «критичного моменту», і тепер будь-яке рішення у близькому майбутньому може або закінчити війну, або "визначити низку дуже складних варіантів для майбутнього", - заявив державний секретар США Джон Керрі.

«Ми сподіваємось, цей тиждень може стати тижнем змін», - додав він під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки.

Утім, за словами держсекретаря США, щоб виконати угоду про зменшення насильства, "критичною" є зміна Росією "мішеней" в її повітряній кампанії в Сирії.

"Безперечно, кінець цього конфлікту прийде за умови, якщо всі сторони погодяться на план політичного переходу", - Керрі висловив сподівання, що Москва погодиться виконувати угоду.

Угоду про припинення насильства у Сирії лідери 17 країн світу досягли в Мюнхені у ніч на 12 лютого. Очікується, що її виконання почнеться наступного тижня.

Утім, як повідомив журналістам у Мюнхені держсекретар Керрі, досягнута угода не стосується терористичних угруповань, у тому числі "Ісламської держави", "Джабхат ан-Нусра", які контролюють значні території Сирії та Іраку.

Світові держави домовилися про забезпечення доступу гуманітарної допомоги в окуповані сирійські міста, однак, як повідомляє інформагенція Reuters, досягти повного припинення вогню або завершення російських бомбардувань сторонам таки не вдалося.

Дивіться також: Як у Сирії за тиждень припинять стріляти розповіли Керрі та Лавров

Як у Сирії за тиждень припинять стріляти розповіли Керрі та Лавров. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

XS
SM
MD
LG