Спеціальні потреби

Держсекретар Керрі в Єгипті шукає підтримки у боротьбі з ІДІЛ


Джон Керрі з генеральним секретарем Ліги арабських держав Набілом ель-Арабі

Держсекретар США Джон Керрі в Єгипті обговорює створення міжнародної коаліції, яка протистоятиме діям терористичної організації ІДІЛ. Керрі проводить зустрічі із главою Ліги арабських націй Набілом ель-Арабі, президентом Єгипту Абделем Фаттах аль-Сісі і керівником єгипетського МЗС Самехом Шукрі.

Напередодні під час свого візиту до Туреччини, Керрі заявив, що отримав підтримку турецького уряду у боротьбі з тероризмом. Він також повідомив, що близько 40 країн запропонували різного рівня підтримку в протистоянні ісламістському угрупованню.

«Про роль кожної країни стане відомо у свій час. Але зараз я вам можу сказати, що було повідомлено про повний спектр необхідних заходів, про що президент Обама говорив у своєму виступі напередодні, і тепер учасники визначають, який чином вони можуть допомогти у цих зусиллях подолати ІДІЛ», – сказав Джон Керрі.

У четвер представники 10 арабських держав у місті Джидда (Саудівська Аравія) зустрілися із держсекретарем США Джоном Керрі і погодилися працювати разом зі Сполученими Штатами у боротьбі з терористичним угрупованням ІДІЛ.

До коаліції вже приєдналися Саудівська Аравія, Бахрейн, Єгипет, Ірак, Йорданія, Кувейт, Ліван, Оман, Катар і Об’єднані Арабські Емірати.

XS
SM
MD
LG