Спеціальні потреби

Заява держсекретаря Керрі щодо Угоди про припинення вогню в Україні


Державний секретар США Джон Керрі

Держаний департамент США оприлюднив заяву з приводу досягнення в Мінську домовленості про припинення вогню в Україні, в якій читаємо:

Сполучені Штати вітають повідомлення, що тристороння Контактна група під керівництвом ОБСЄ, за підтримки канцлера Меркель і президентів Олланда, Порошенка і Путіна, досягла домовленість про припинення вогню і виведення важких озброєнь на сході України, а також щодо здійснення Мінських угод з вересня минулого року. Ми, зокрема, високо оцінюємо дипломатичні зусилля наших європейських союзників, канцлера Меркель і президента Олланда, та їх делегацій за можливість досягнення цієї угоди. Першим випробуванням цієї угоди і перспектив всеохопного врегулювання буде повне здійснення угоди про припинення вогню і виведення важких озброєнь всіма сторонами – Україно, сепаратистами та Росією. Всі сторони повинні виявити повну стриманість перед запланованим на неділю припиненням вогню, включно з негайним припиненням російської та сепаратистської наступальної операції на Дебальцеве та інші українські міста.


Перед сторонами довгий шлях до досягнення миру і повного відновлення суверенітету України. Сполучені Штати готові надати допомогу в координації з нашими європейськими союзниками і партнерами. Ми будемо судити про відданість Росії і сепаратистів на основі їхніх дій, а не слів. Як ми вже давно сказали, Сполучені Штати готові розглянути згортання санкцій щодо Росії, коли Мінські домовленості з вересня 2014, і тепер ця угода, будуть виконані в повному обсязі. Це включає повне припинення вогню, виведення всіх іноземних військ і військової техніки з України та повне відновлення українського контролю на міжнародному кордоні і звільнення всіх заручників.

Ми також вітаємо повідомлення, що уряд України і МВФ досягли угоди, яка дозволить МВФ надати Україні 17,5 мільярда доларів у якості фінансової допомоги на підтримку економічних реформ. Ця угода дозволить Україні продовжувати проведення реформ, які необхідні, щоб побудувати сильне, процвітаюче, демократичне майбутнє для народу України.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG