Спеціальні потреби

Опозиція звинувачує владу у фальсифікації виборів мера Харкова


Опозиція звинувачує владу у фальсифікації виборів мера Харкова

У Харкові влада і опозиція продовжують запеклу боротьбу за першість на виборах міського голови. Кандидати партії «Батьківщина» та Партії регіонів проголошують переможцями своїх висуванців і звинувачують один одного у фальсифікаціях результатів. За даними опитувань на виході з дільниць у день голосування декількох соціологічних служб, колишній губернатор Харківщини Арсен Аваков незначно обійшов нинішнього очільника міста «регіонала» Геннадія Кернеса.

Як твердять у штабі опозиційного кандидата, за результатами паралельного підрахунку голосів, він випередив свого суперника на понад 400 голосів і має бути проголошений переможцем перегонів. В той же час губернатор Харківщини Михайло Добкін попри відсутність офіційно оголошених результатів оголосив переможцем свого однопартійця Кернеса:

«Зараз у мене на руках всі 597 протоколів з «мокрими» печатками і підписами голів, їх заступників, секретарів та членів дільничних виборчих комісій. Результати повинні співпасти з офіційними результатами, які оголосить МВК. Тому, що саме такі самі протоколи знаходяться в міській виборчій комісії, саме такі самі протоколи знаходяться на руках у всіх учасників виборів на посаду харківського міського голови. Всі ці протоколи абсолютно ідентичні. Вони підписані тими ж людьми, на них ті ж печатки і цифри у всіх однакові», – цитує Добкіна офіційний веб-сайт облдержадміністрації.

В штабі Авакова твердять, що, за наказом обласної влади, протоколи з багатьох дільниць сфальсифікували, щоб ліквідувати відставання провладного кандидата. В партії «Батьківщина» назвали підозрілим великі затримки із оприлюденням результатів виборів та оголошенням про пошкодження комп’ютера, на якому зберігалися дані про результати голосування: «На тих виборчих дільницях, на яких було очевидне лідерство Авакова, почалися масові затримки підрахунку голосів і суттєво зросла кількість бюлетенів, визнаних недійсними», – йдеться у заяві поширеній прес-службою партії.

Опозиція дає зрозуміти, що не має намір визнавати результати вибори міського голови Харкова. Щоб відкинути будь-які сумніви у легітимності результатів голосування, «Батьківщина» вимагає провести об’єктивне розслідування всіх виявлених порушень виборчого процесу і перерахувати бюлетені на тих ділянках, чиї результати викликають обґрунтовані сумніви у спостерігачів. Опозиційний кандидат звернувся до президента України Віктора Януковича із проханням втрутитися в ситуацію.

Оглядачі називали результати голосування в Харкові однією із найбільших несподіванок нинішньої виборчої кампанії. Адже «регіонали» традиційно мали безсумнівну підтримку в обласному центрі. Поразка їх висуванця мала б значні іміджеві втрати для всієї провладної партії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG