Актуально
- Голос Америки
"Запорука перемоги у війні" - на Заході обговорюють можливість звільнення Херсона ЗСУ

Західні ЗМІ пишуть про можливий контрнаступ ЗСУ для звільнення Херсона.
"Російські та українські війська, як видається, готуються до великої битви" в Херсонській області, пише AP.
Перемога в Херсоні стане запорукою перемоги України у війні загалом, вважає аналітик американського Інституту сучасної війни в Вест Пойнті Джон Спенсер. "Стратегічно, операційно і тактично, це надішле сигнал, що Росія не може утримати територію в Україні, - говорить Спенсер в коментарі the Hill, - і шлях до перемоги України загалом забезпечено. Строки під питанням, але шлях до перемоги достатньо забезпечений". Він очікує контрнаступу по суші та в повітрі, вказуючи на обстріли Україною російських об'єктів протиповітряної оборони а також звільнення десятків поселень в регіоні.
Українське військо має шість тижнів, щоб отримати подальші здобутки у звільненні території від російських військ, пише The New York Times з посиланням на оцінки американської розвідки. Після цього часу прохідність ґрунту значно змениться, а погодні умови дозволять російським військам проводити перегрупування, ділиться видання оцінками розвідки.
Російські сили, ймовірно, готуються відводити окупаційні елементи та військо з західного берега Дніпра, очікуючи просування Збройних Сил України, пише американський Інститут дослідження війни, вказуючи на повідомлення, що росіяни переправляють військове обладнання, вкрадені вантажівки, автомобілі, машини та речі за річку.
Президент України Володимир Зеленський заявив у своєму зверненні, що росіяни замінували дамбу в Новій Каховці і планують підірвати її. ISW вказує, що росіяни готуються провести напад "під чужим прапором" проти Каховської ГЕС, яка може прикрити відступ.
ЗСУ, як видається, дозволяють російським силам піти, щоб уникнути жертв, а, можливо, через непевність в тому, що вони можуть успішно подолати теперішні російські сили, цитує The Hill цитує слова професора Каліфорнійського університету Браніслава Сланчева.
А от напад з території Білорусі не вважають ймовірним, ні ISW, ні Міноборони Великої Британії. Нагромадження сил на території Білорусі, ймовірно, є наміром відволікти увагу України від півдня і змусити її кинути більше сил на охорону північного кордону, вважають у британському відомстві.
Звільнення Херсона не буде легким, якщо Росія всерйоз його утримуватиме, а ЗСУ уникатимуть боїв в густонаселених районах міста, зауважують оглядачі CNN. Вони все ж вказують на оптимістичну заяву ген-майора Кирила Буданова про те, що Україна досягне "значних успіхів до кінця року".
В статті використано інформацію АР.
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум