Спеціальні потреби

Актуально

«Індекс економічної свободи - 2011»: Україну гальмують неефективність видатків і корупція

Назар Холод

Американська дослідницька організація Heritage Foundation та газета «Wall Street Journal» опублікували Індекс економічної свободи в світі. Україна посіла в ньому 164-те місце, опустившись порівняно з минулим роком на дві сходинки. За цим показником Україна є на останньому місці в Європі.

«Індекс відображає стан речей де-юре, тоді як ситуація де-факто може бути набагато гіршою», – зазначив в коментарі «Голосу Америки» аналітик Інституту міжнародної економіки імені Пітерсона, доктор економічних наук Назар Холод.

«Індекс економічної свободи складається із 10-ти показників. У цьогорічному рейтингу Україна покращила свою позицію у трьох показниках, погіршила – в чотирьох, і ще три показники залишилися без змін», – каже експерт.

«Позитивні зрушення відбулися у сфері ведення бізнесу, торгівлі та монетарній політиці. Україна погіршила свої позиції у сфері державних видатків, свободи робочої сили, свободи від корупції і фіскальної свободи», - повідомив аналітик.

«Загалом автори звіту «Індекс економічної свободи - 2011» доходять висновку, що основними причинами зниження рейтингу України є неефективність державних видатків і корупція», – зазначає Назар Холод.

На думку аналітика Інституту Пітерсона, що у столичному Вашингтоні, неефективність державних видатків та корупція тісно пов’язані між собою.

«У звіті чітко вказано, що «державна компанія «Нафтогаз України» є тягарем для фіскального балансу і небезпекою для загальної стабільності». Як тут не згадати доволі сумнівне рішення щодо 11-ти мільярдів кубічних метрів газу», – підкреслив Холод.

Водночас, експерт зауважив, що десять показників, яким індекс від Heritage Foundation та «Washington Post» присвооює однакову вагу, насправді далеко не рівнозначні:

«Наприклад, слід погодитися, що певний прогрес у здійсненні дерегуляції ділової активності повністю нівелюється масштабною корупцією».

На думку дослідника, висока і всепоглинаюча корупція впливає на всі економічні процеси в Україні. І тому, якщо влада справді піклується покращенням ділового клімату в країні, то слід починати саме з боротьби із корупцією, – каже експерт:

«Тут значно важливішою є боротьба із корумпованою державною системою, а ніж з окремими, як правило опозиційними політиками. Вибіркове переслідування політичних опонентів не принесе бажаних результатів, а наступ на демократичні свободи неминуче негативно відіб’ється на економічних свободах».

Нагадаємо, що за індексом сприйняття корупції авторитетної міжнародної організації Transparency International Україна у 2010-му році займала 134-те місце в світі.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG