Спеціальні потреби

Актуально

Хорошковський вийшов із складу Вищої ради юстиції

Хорошковський вийшов із складу Вищої ради юстиції

Віктор Янукович вивів Валерія Хорошковського зі складу Вищої ради юстиції за його власним бажанням, повідомляє сайт президента.

Раніше, під час візиту у Брюсселі, Хорошковський заявив, що його правової кваліфікації достатньо для того, щоб працювати у Вищій раді юстиції, а поєднання цієї роботи із головуванням у СБУ допомагає йому виявляти, чи були залучені судді у корупційних скандалах у минулому. Одночасно Валерій Хорошковський пообіцяв, що якщо світова спільнота вважає неприйнятним його перебування на посаді у Вищій раді юстиції (ВРЮ), то він піде у відставку.

Серед причин звільнення представник Харківської правозахисної групи, Андрій Діденко, вбачає тиск міжнародної спільноти:

«На мою думку, тут велику роль зіграв громадський тиск, і міжнародний в тому числі. Тому що багато разів говорили про те, що Валерій Хорошковський має посаду у Вищій раді юстиції і одночасно є власником величезного медіа-холдингу. Вища рада юстиції має колосальні повноваження, зокрема призначення суддів. Через це він може здійснювати тиск як на судову владу, так і на формування громадської думки», – каже Андрій Діденко.

Також напередодні звільнення Хорошковського міжнародна громадська організація «Репортери без кордонів» поширила заяву, в якій було зазначено:

«Критично важливо позбавити Валерія Хорошковського можливості втручатися у судові протести або чинити тиск за допомогою спецслужб на канали-конкуренти, для того, щоб просувати інтереси своєї власної телевізійної групи, Інтер». «Концентрація такого обсягу влади в одних руках є серйозним конфліктом інтересів, що ставить під загрозу незалежність ЗМІ та неупередженість суддів», – йдеться у заяві Репортерів без кордонів.

Звільнення Хорошковського з посади ВРЮ домагався і телеканал ТВі, який опротестовував указ президента про його призначення в Окружному адміністративному суді Києва. У позові телеканал посилався на статтю 6 Закону України «Про Вищу раду юстиції», в якій йдеться про те, що членом ради може бути рекомендований громадянин України із стажем роботи у галузі права не менше 10 років. «З біографії Хорошковського випливає, що він такого стажу немає», йдеться у заяві ТВі. У задоволенні позову телеканалу було відмовлено.

Генеральний директор телеканалу ТВі Микола Княжицький прокоментував звільнення Хорошковського у блозі Української правди:

«Я вітаю цей мужній і чесний крок Валерія Івановича. Сподіваюся на подальші мужні і чесні кроки. Зокрема, на те, що його телеканали відмовляться від позовів проти Національної ради щодо позбавлення ТВі, 5 каналу та інших телекомпаній частот».

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG